31.05.2012. / 15:20

Endesa doigravanje: Barcelona povela 2-1

Podsjetimo da u drugoj polufinalnoj seriji Caja Laboral vodi protiv Reala 2-1

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKošarkaši Barcelone poveli su s 2-1 u polufinalnoj seriji Endesa doigravanja (španjolska liga) protiv Valencije. Dobila je Barça u srijedu utakmicu u gostima 80-64.

Tako je katalonska momčad uzvratila suparniku, kojeg s trenerske pozicije vodi Hrvat Velimir Perasović, za prošli domaći poraz i time ujedno vratila prednost domaćeg parketa. Četvrta se utakmica, u Valenciji, igra u petak, a potrebna peta u nedjelju, u Barceloni.

U srijedu je Valencia držala rezultaski kontakt samo u prvoj četvrtini (17-16). Već na poluvrijeme je Barcelona otišla s prednošću 40-30 i priča je time završila jer je iskusna gostujuća momčad lako čuvala prednost.

Prvo ime Barcelone je bio Juan Carlos Navarro sa 15 poena i tri asistencije, dok je najbolji igrač Valencije bio Vitor Faverani sa 14 poena i četiri skoka.

Podsjetimo da u drugoj polufinalnoj seriji Caja Laboral vodi protiv Reala 2-1.