18.06.2012. / 12:13

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski Robert Kišerlovski Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour de France...

Posljednju, 9. etapu dugu 215.8 kilometara od Näfels-Lintharene do Sörenberga hrvatski je biciklist završio na sjajnom četvrtom mjestu sa minutom i 46 sekundi zaostatka za pobjednikom Estoncem Tanelom Kangertom, koji je ujedno njegov momčadski kolega iz Astane.

Drugo mjesto u etapi osvojio je Francuz Jeremy Roy sa zaostatkom od dvije sekunde, a treće mjesto Talijan Matteo Montaguti sa 31 sekundom slabijim vremenom.

Ukupni pobjednik je Portugalac Rui Costa iz momčadi Movistar, koji je uspio obraniti 14 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Luksemburžanina Fränka Schlecka. Posljednje mjesto na podiju pripalo je Amerikancu Leviju Leipheimeru s 21 sekundom zaostatka.

Kišerlovski je nakon posljednje etape napredovao za tri mjesta, a ukupno je za Costom zaostao dvije minute i 42 sekunde.

Isaičevu etapa, Kišerlovski i dalje na 11. mjestu

Rus Vladimir Isaičev, član momčadi Katusha, osvojio je petu etapu Tour de Suissea, biciklističke utrke koja se do nedjelje vozi kroz Švicarsku.… Više