27.04.2008. / 11:43
Visoki Dečani
Tadić: Srbija mora ostati posvećena svom narodu i svetinjama na Kosovu
Dok Sejdiu smatra da Tadićev dolazak ima propagandni politički motiv, UNMIK njegov dolazak smatra privatnim posjetom
''Srbija mora njegovati svoje svetinje na Kosovu, ne samo iz osjećaja odgovornosti prema vlastitoj kulturi, identitetu i tradiciji, već i zbog obaveze prema svjetskoj kulturnoj baštini kojoj doprinosi svojim manastirima na Kosovu'', rekao je srbijanski predsjednik Boris Tadić prilikom početka pravoslavne uskrsne liturgije u manastiru Visoki Dečani na Kosovu.
Još u petak su kosovski predsjednik Fatmir Sejdiu i kosovska vlada izrazili nezadovoljstvo Tadićevim dolaskom na uskrsnu liturgiju na Kosovo.
Dok Sejdiu smatra da Tadićev dolazak ima propagandni politički motiv, UNMIK njegov dolazak smatra privatnim posjetom.
"U Visoke Dečane došao sam s porukom mira i dobre volje, ali i riječima ohrabrenja i podrške srpskom narodu i svećenstvu na Kosovu", izjavio je Tadić koji je u manastir stigao sa srbijanskim ministrom za Kosovo Slobodanom Samardžićem.
Manastir Visoki Dečani nalazi se u Metohiji u dolini rijeke Bistrice i danas je najveći i najbolje očuvani srednjovjekovni manastir u Srbiji.
Vezane vijesti
Kosovo: U sukobu na prijelazu Merdare više od 40 ozlijeđenih
Više od 40 ljudi, među kojima više od 20 pripadnika kosovske policije, ozlijeđeno je u četvrtak ujutru u sukobu skupine srbijanskih građana i… Više
- Žbogar: Želimo europsko Kosovo
- Nove barikade na sjeveru Kosova
- Nikolić susretom s Tadićem nastavio konzultacije
Komentari
Ovaj članak nema komentara.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
05.07.2012. / 10:38
Hrvatski gospodarstvenici u pohodu na rusko tržište
-
29.06.2012. / 16:26
Šokantna i provokativna modna predstava
-
29.06.2012. / 16:20
'Nakon pravomoćne presude moći ćemo razgovarati o Čačiću'
-
29.06.2012. / 16:09
Uživajte u sekundu dužem vikendu