12.06.2008. / 13:40
Moskva
Rusija traži smjenu UN-ova upravitelja na Kosovu Rueckera
Kosovski ustav bi na snagu trebao stupiti 15. lipnja i UN bi u načelu veliki dio ovlasti trebao prenijeti na kosovsku vladu i parlament
Zbog prijedloga UN-ova njemačkog civilnog upravitelja na Kosovu Joachima Rueckera da se UN-u smanje ovlasti te da se prenesu na vladu i parlament Kosova, u priopćenju ministarstva vanjskih poslova, Rusija je zatražila njegovu smijenu te je ovlasti te misije nazvala sramotnim.
"Tražimo da se protiv Joachima Ruckera, šefa UNMIK-a, poduzmu administrativne mjere, među kojima i njegova smjena", piše u priopćenju ministarstva.
Kosovski ustav bi na snagu trebao stupiti 15. lipnja i UN bi u načelu veliki dio ovlasti trebao prenijeti na kosovsku vladu i parlament, osim sigurnosti koja je i dalje povjerena NATO-u i pravosudno-policijskih ovlasti povjerenih europskoj misiji EULEX.
Vezane vijesti
Kosovo: U sukobu na prijelazu Merdare više od 40 ozlijeđenih
Više od 40 ljudi, među kojima više od 20 pripadnika kosovske policije, ozlijeđeno je u četvrtak ujutru u sukobu skupine srbijanskih građana i… Više
- Ban Ki-moon stiže u srpnju u posjet Zapadnom Balkanu
- Žbogar: Želimo europsko Kosovo
- Nove barikade na sjeveru Kosova
Komentari
Ovaj članak nema komentara.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
05.07.2012. / 10:38
Hrvatski gospodarstvenici u pohodu na rusko tržište
-
29.06.2012. / 16:26
Šokantna i provokativna modna predstava
-
29.06.2012. / 16:20
'Nakon pravomoćne presude moći ćemo razgovarati o Čačiću'
-
29.06.2012. / 16:09
Uživajte u sekundu dužem vikendu