08.01.2009. / 20:22

Autor: Branimir Lozej

Prvi Cibonin poraz pred domaćom publikom u Euroligi

U prepunoj Ciboninoj dvorani u Zagrebu Unicaja je pobijedila i tako nanjela prvi poraz Ciboni kod kuće u ovih devet kola Eurolige. Cibona je vrlo dobro odigrala tri četvrtine, no u zadnjoj su košarkaši Unicaja prelomili utakmicu i na kraju pobijedili sa samo pola koša razlike

Alan Anderson večeras je bio najbolji košarkaš Cibone, postigao je 19 koševa Alan Anderson večeras je bio najbolji košarkaš Cibone, postigao je 19 koševa Košarkaši Cibone nisu uspijeli zadržati savršen omjer pobjeda kod kuće u Euroligi, naime, izgubili su u večerašnjoj utakmici od Unicaje 76:77. Cibona je tijekom cijelog susreta vodila, poluvrijeme je završilo 44:36 za Cibonu, ali je Unicaja u zadnjoj četvrtini u samo pet minuta postigla 16, dok je Cibona postigla samo tri koša. Neizvjesno je bilo do samoga kraja, ali je ipak Unicaja prva momčad koja je uspjela pobijediti u Zagrebu ove sezone. pobijedila

"U zadnjoj smo četvrtini igrali mlitavo. Unicaja je momčad koja stalno igra u visokom ritmu, svih 40 minuta. Teško je igrati s njima, ali danas smo pokazali da možemo igrati s najboljim momčadima Europe. Šteta što smo izgubili", rekao je nakon utakmice trener Cibone Velimir Perasović. Činjenica kako je Cibona večeras igrala sa svoja dva nova igrača, Alanom Andersonom i Brunom Šundovom, govori koliko je ova nova momčad hrvatskog prvoligaša spremna za sljedeću fazu natjecanja u Euroligi. Večerašnja utakmica nije bila odlučujuća jer su i Cibona i Unicaja osigurale drugi krug natjecanja u Euroligi.

Treneru Cibone Velimiru Perasoviću bilo je žao što je njegova momčad na kraju izgubila Treneru Cibone Velimiru Perasoviću bilo je žao što je njegova momčad na kraju izgubila Najbolji u redovima Unicaje bio je Marcus Haislip s 14 poena, ali je utakmicu na Unicajinu stranu prelomio Omar Cook svojom vrlo dobrom igrom u zadnjoj četvrtini. Anderson je bio najbolji u redovima Cibone, postigao je 19 koševa, ali je 16 "čistih" šuteva promašio. Uz Andersona, iskazao se i bivši igrač Unicaje Davor Kus s 13 koševa, ali je pred kraj utakmice zabio tricu za 74:75 i vratio nadu Ciboni, no ni to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Treba napomenuti kako je Cibona igrala bez Vedrana Vukušića cijelo drugo poluvrijeme. Naime, ovaj se 26-godišnjak ozlijedio na samom početku treće četvrtine te je morao napustiti teren. Sljedeću utakmicu Cibona igra u talijanskom Avelinu s istoimenom momčadi.