20.03.2009. / 02:43

nogomet

Kup Uefe: Golovi Sablića i Olića, Križančev Zenit ispao, Srnin Šahtar prošao

Hrvatski reprezentativci bili su vrlo raspoloženi u uzvratnim utakmicama drugog dana osmine finala Kupa Uefe

Ivica OlićIvica Olić

Pogotkom hrvatskog reprezentativca Ivice Olića Hamburger SV pobijedio je 3:2 Galatasaray u Istanbulu. Turci su nakon samo 49. minuta igre vodili 2:0, no njemački klub je u sljedećih 11 minuta izjednačio na 2:2. Pobjedonosni pogodak za HSV postigao je Olić u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Zenit je u uzvratnoj utakmici u Sankt Peterburgu pobijedio Udinese 1:0, ali budući da je u prvoj utakmici u Udinama bilo 2:0 za domaće, Talijani su prošli u četvrtfinale Kupa Uefe.

Anatolij Timoščuk postigao je jedini pogodak na utakmici nakon centaršuta hrvatskog reprezentativca Ivice Križanca koji je prebacio vratara Udinesea Samira Handanovića i pogodio točno u glavu ukrajinskog reprezentativca.

Dinamo Kijev izgubio je od Metalista u Harkivu 3:2, ali je slavio u prvoj utakmici s 1:0, pa je klub Ognjena Vukojevića i Gorana Sablića izborio prolaz dalje.

Metalist je poveo 2:0 preko Valentina Slisura i Jaje u prvih 56. minuta igre. Na 2:1 smanjio je hrvatski reprezentativac Goran Sablić u 68. minuti, no dvije minute kasnije Metalist je golom Aceveda povisio na 3:1. Autogol za prolaz Dinama postigao je Andrij Berzovčuk jedanaest minuta prije kraja utakmice.

Podsjećamo da je Dinamo u prvoj utakmici u Kijevu pobijedio 1:0 pogotkom Ognjena Vukojevića, koji u drugoj utakmici nije imao pravo nastupa zbog suspenzije.

Šahtar Darija Srne bio je bolji u drugoj utakmici od moskovskog CSKA pobijedivši ga 2:0 golovima Fernandinha iz jedanaesterca u 54. minuti i Luiz Adriana u 70. minuti.

Rezultati osmine finala Kupa Uefe:

Metalist - DINAMO K. 3:2, 0:1 (Sliusar 39, Jaja 56, Acevedo 70/Sablić 68, Berezovčuk 79),

ŠAHTAR - CSKA Moskva 2:0, 0:1 (Fernandinho 54-11m, L. Adriano 70),

Zenit - UDINESE 1:0, 0:2 (Timoščuk 34),

Galatasaray - HSV 2:3, 1:1 (Kewell 42-11m, Baroš 49/Guerrero 57, 60, Olić 90)

Braga - PSG 0-1, 0-0 (Hoarau 81)

Napomena: Velikim slovima prošli dalje