22.07.2009. / 22:24

Senzacija spriječena tri minute prije kraja: Dinamo ipak na Red Bull Salzburg

Tri minute prije kraja uzvratne utakmice drugog pretkola Lige prvaka u Dublinu, Red Bull Salzburg pogotkom Ježeka pobijedio je domaći Bohemians i bit će protivnik Dinamu u sljedećem kolu

Huub Stevens, trener Red Bull SalzburgaHuub Stevens, trener Red Bull SalzburgaIrci su u Salzburgu odigrali 1:1 s prvakom Austrije i samo tri minute dijelilo ih je od prolaska u sljedeći krug natjecanja, no onda se ukazao Čeh Patrik Ježek i uništio im sve snove golom u 87. minuti.
Momčad trenera Pata Fenlona bila je jako blizu najvećeg iznenađenje 2. pretkola, ali samo za one koji ne prate previše pozorno zbivanja u irskom nogometu.

Bolji poznavatelji ambicija irskog kluba znaju da je trener Fenlon postavio kao glavni cilj Bohemiansa ni manje ni više nego ulazak u Ligu prvaka.
Od prvog dana od kada je preuzeo kormilo Boheminasa to mu je opsesija. U klub je doveo najbolje igrače irske lige poput Briana Shelleyja, Paula Keegana, Josepha Ndoa i Jasona Byrnea uvjeren da s njima može ostvariti sve što je zamislio.
Fenlon je prošle sezone imao je sjajan učinak kad je osvojio duplu krunu - prvenstvo i kup, a sada je u vrlo tijesnom dvoboju izgubio od bogatog favorita Reda Bulla.

Dakle, Dinamo će ipak odmjeriti snage u 3. pretkolu s "crvenim bikovima" trenera Huuba Stevensa, a s obzirom na prikazanu igru austrijskog prvaka u susretu s Bohemiansom, zagrebački klub ima barem podjednake šanse za prolazak u play-off.

Prve utakmice trećeg pretkola se igraju 28. i 29. srpnja, a uzvrati 4. i 5. kolovoza.