27.07.2009. / 20:18

Szombathelyi - Arsenal 0:5: Dva pogotka Eduarda da Silve

Već na poluvremene prijateljske utakmice Arsenal je protiv Szombathelyija poveo 4:0, a dva pogotka za "topnike" postigao je hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva

Eduardo da SilvaEduardo da SilvaArsenal je došao u vodstvu preko Bendtnera u 17. minuti, a sedam minuta kasnije Eduardo je povisio na 2:0 udarcem lijevom nogom s petnaestak metara.

Svoj drugi pogodak Eduardo je postigao u 40. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara. Lopta je prošla kroz mađarski "živi zid" i prevarila je vratara domaćih.

Tri minute kasnije Bendtner zabija svoj drugi pogodak i povećava rezultat na 4:0 za Arsenal.

Wenger je na poluvremenu zamijenio pola momčadi, no u igri je ostavio Eduarda koji je izašao iz igre u 63. minuti.

Zanimljivo, zamijenio ga je Bendtner kojeg je Wenger ostavio na klupi u poluvremenu, a u igru uveo Robina van Persieja. Upravo je Nizozemac u 66. minuti postigao peti pogodak za Arsenal iz jedanaesterca.