06.08.2009. / 22:40

Agonija Splićana se nastavlja: Hajduk izgubio od Žiline

U uzvratnom dvoboju 3. pretkola Europske lige Hajduk je na Poljudu izgubio od slovačke Žiline 1:0 i tako se oprostio od europskih natjecanja ove sezone budući da je u prvoj utakmici bilo 1:1

Ibričić je pogodio greduIbričić je pogodio greduPočela je utakmica u Splitu. Na Poljudu se okupilo oko 20.000 gledatelja.

Žuti karton za Rubila u 3. minuti.

U 8. minuti prva polušansu na utakmici imala je Žilina, no lopta prolazi pokraj desne stative Subašića za koji centimetar.

U 18. minuti odlična šansa za Paraibu koji nakon centaršuta s desne strane glavom pogađa stativu s vrha peterca slovačkih vrata.

U tijeku je 20. minuta, igra se vrlo angažirano i otvoreno s obje strane.

U 23. minuti Tomasov je zamalo kratak na centaršut Ibričića.

Pritisak Hajduka u 35. minutu. Nekoliko uzastopnih udaraca Hajdukovih igrača blokirala je obrana Žiline.

Mrtva šansa za Paraibu u 42. minuti. Brazilac je prošao po desnoj strani, iskosa je izašao sam pred golmana Žiline, ali onda se odlučio za dodavanje prema iz pozadine nadolazećem Ibričiću, no dodao je točno u noge netkom iz obrane Žiline.

Kraj prvog poluvremena.

DRUGO POLUVRIJEME

Slovaci su imali šansu u 52. minuti. Oravec je izašao iskosa s desne strane pred Subašića, odlučio se za dribling, okrenuo je stranu i na sreću Splićana opalio preko grede.

Dobar udarac Ibričića s distance u 56. minuti, no lopta odlazi pokraj gola Žiline.

Uzvratila je Žilina dvije minute kasnije. Dobar prizemni udarac Lietave s 18 metara završio je desetak centimetara od lijeve stative Subašića koji je bio na toj lopti, ali je pitanje bi je uhvatio.

Prava izmjena Hajduka. Paraiba izlazi, a ulazi Mario Brkljača.

Tomasov u 66. minuti izlazi pred Perniša, no vratar Žiline padom u noge spašava svoj gol.

Minutu kasnije slobodan udarac za Hajduk na neka 22 metra. Udarac Ibričića završava preko vrata Žiline.

U tijeku je 72. minuta. Prekršaj za Hajduk na 40 metara od vrata Žiline. Slab udarac Andrića. Nakon kornera Ibričić pokušava glavom, no nije precizan.

GOL!!! LIETAVA 75. MINUTA

U 75. minuti Lietava je ušao iz drugog plana i s pet-šest metara lijevom nogom pogodio je lijevi kut Subašićevih vrata.

U 80. minuti Tomasova mijenja Rodić.

Greda Ibričića u 82. minuti. Tukao je Ibričić glavom, a na odbijenu loptu natrčao je Rodić i poslao je visoko iznad vrata Žiline.

U 85. minuti umjesto Rubila ulazi Cernat. Posljednjih pet minuta Hajduk se odlučio preskakati igratu visokim loptama, ali to nije urodilo plodom.

Kraj utakmice. Zvižduci na Poljudu.

HAJDUK - ŽILINA 0:1

Split: Stadion Poljud

Gledatelja: 20.000

Strijelci: Lietava 75

Žuti kartoni: Rubil 3, Ibričić 64/ David Kobylik 39, Oravec 57, Pečalka 78

Glavni sudac: Hendrikus S.H. Nijhuis (Nizozemska)

Pomoćnici: Arend Brink, J.F. Hans Olde Olthof (Nizozemska)

Četvrti sudac: Michel Winter (Nizozemska)

Hajduk: Subašić 6 - Rubil 6 (Cernat 85), Maloča 5, Pandža 5, Šerić 5.5 - Skoko 6, Andrić 6 - Gabrić 6, Ibričić 6.5, Tomasov 5.5 (Rodić 80) - Paraiba 5.5 (Brkljača 64)

Klupa: Tomić, Buljat, Smoje, Strinić, Rodić, Brkljača, Cernat

Trener: Ivica Kalinić

Žilina: Perniš 6.5 - Šourek 6, Guldan 6 (Pečalka 73), Piaček 6, Leitner 6 - Mraz 6 - Kobylik 6 (Chupác 84), Jež 6, Adauto 6, Oravec 6.5 - Bello 5.5 (Lietava 54 - 7)

Klupa: Dúbravka, Pečalka, Zilak, Zlatkovic, Hasanović, Chupác, Lietava

Trener: Pavel Hapal