09.08.2009. / 22:26

1. HNL: Hajduk poražen u Koprivnici, Rijeka pobijedila Zagreb

U posljednje dvije utakmice 2. kola 1. HNL Hajduk je izgubio od Slaven Belupa na gostovanju u Koprivnici 2:1, dok je Rijeka na Kantridi pobijedila Zagreb 3:1

Hajduk je pretrpio još jedan porazHajduk je pretrpio još jedan porazHajduk je poveo u Koprivnici pogotkom Senijada Ibričića u 38. minuti iz odlično izvedenog slobodnog udarca. No, Slaven je u 2. poluvremenu prvo poravnao na 1:1 golom Srebrenka Posavca u 69. minuti nakon centaršuta Delića s desne strane.

Pobjedu Slavenu donio je Mario Jurić golom u 71. minuti. Bila je to najljepša akcija na utakmici. Delić je prošao po lijevoj strani, odigrao dupli pas Jurićem, a ovaj prizemnim udarcem sa šest metara od gola Hajduka progurao loptu ispod nespretnog Subašića.

Rijeka je na Kantridi povela pogotkom Fausta Budicina u 9. minuti, a asistent mu je iz slobodnog udarca bio Argentinac Fernandez.

Pejić je izjednačio na 1:1 u 38. minuti, no Rijeka je drugom poluvremnu postigla dva pogotka preko Gerca u 61. minuti i Fernandeza u 90. minuti iz jedanaesterca.

Hajduk nakon tri odigrana kola ima samo jedan boda, a Zagreb niti jedan, dok je Rijeka sakupila sedam bodova, a Slaven šest.

Prvoplasirani Dinamo bježi Hajduku već osam bodova.