12.08.2009. / 20:12

Hrvatska je u Minsku pobijedila Bjelorusiju s 3:1 pogocima Ivice Olića u 22. i 83. minuti te Eduarda u 69. minuti, a strijelac za domaće bio je Verhovcov u 81. minuti. Sljedeću utakmicu kvalifikacija za SP 2010. Hrvatska igra u Zagrebu protiv Bjelorusije 5. rujna, a četiri dana kasnije putuje u London na megdan s Englezima

Ivica Olić postigao je dva pogotkaIvica Olić postigao je dva pogotkaU ovom trenutku izvode se nacionalne himne. Za koji trenutak počinje utakmica.

Počela je utakmica.

4. minuta

Umalo pogodak Bjelorusije. Runje je loše prihvatio povratnu loptu Križanca na vrhu svog peterca, uklizao je Komilenko i blokirao Runju pri izbijanju, a lopta je prošla metar od stative Runjinih vrata.

8. minuta

Udarac iz kuta za Bjelorusiju. Ponovno polušansa za Bjelorusiju. Udarac glavom Kaševskog prošao je tri-četiri metra od desne stative Runjinih vrata.

12. minuta

Prva poluprilika Hrvatska. Modrić je povukao kroz sredinu, došao na 18 metara od vrata Bjelorusa, a onda se odlučio na dodavanje prema Oliću, no ni brzi Olić nije mogao stići taj pas.

Nekoliko desetaka sekundi kasnije još jedan polušansa za Hrvatsku. Olić je okrenut leđima primio loptu na petercu Bjelrousije, no iz poluokreta slabo je šutirao.

16. minuta

Dobar proboj Olića po desnoj strani, a zatim i centaršut pred gol Bjelorusa, no Eduardo ne stiže na loptu.

18. minuta

Poigravao se Šimunić, a Kutuzov je opalio s dvadeset metara, no lopta je otišla preko gola.

20. minuta

Slobodan udarac iskosa s desne strane za Hrvatsku. No Srna slabo centrira. Lopta odlazi u gol-aut.

22. minuta

Utrka Olića i Ževnova završava pobjedom bjeloruskog vratara koji stiže prije do lopte i spašava svoj gol.

GOL!!! IVICA OLIĆ 22. MINUTA

Modrić je pucao s dvadeset metara, Ževnov je odbio u korner. Centaršut Kranjčara i Olić zabija glavom s pet metara.

27. minuta

Kranjčar je pucao s 18 metara, no dosta loše.

28. minuta

Stativa Olića nakon centaršuta Kranjčara. Olić je iz prve pucao s pet metara, no samo u stativu.

30. minuta

Šansa za Omeljančuka koji je pucao s desetak metara iskosa, ali na sreću daleko od gola.

33. minuta

Sjajna lopta Eduarda za Olića koji sam izlazi pred vrata Ževnova, no Olić šalje loptu pokraj gola.

40. minuta

Udarac Eduarda iz okreta završio je u bloku Bjelrusa. Nakon kornera Kranjčar je pucao sa 18 metara, ali visoko preko gola Ževnova.

43. minuta

Nakon gubitka Lopte Luke Modrića na sredini terena, Bjelorusi iz kontre dolaze pred gol Runje koji dobro istrčava i hvata loptu.

45. minuta

Udarac Hleba s dvadeset metara blokirao je Križanac požrtvovanim uklizavanjem.

Završilo je prvo poluvrijeme.

DRUGO POLUVRIJEME

Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto ozlijeđenog Križanca ušao je Ivan Rakitić. Srna se povukao na desnog braniča, Ćorluka je prešao na mjesto stopera, a Rakitić će igrati desnog veznog.

49. minuta

Gužva ispred Runjinih vrata, ali Ćorluka na vrijeme čisti.

51. minuta

Ćorluka je oteo loptu pred svojim šesnaestercem, a onda je povukao nekih pedeset metara i dobro uposlio Eduarda na desnoj strani koji oštro puca, no pokraj gola Ževnova.

Trenutak kasnije u istoj minuti još jedna prilika za Eduarda, no napadač Arsenala je blokiran.

53. minuta

Izlgedna situacija za Rakitića, ali puca prilično neprecizno preko gola.

54. minuta

Oštar prekršaj Sosnovskog na Rakitiću i prvi žuti karton na utakmici.

58. minuta

Dvostruki udarac Kranjčara, no dvostruki blok Bjelorusa.

65. minuta

Umjesto Kranjčara u igru ulazi Mario Mandžukić.

GOL!!! EDUARDO 69. MINUTA

Asistencija Mandžukića prema Srni na desnu stranu, a ovaj je zavrnuo u sredinu gdje je loptu dočekao Eduardo i proslijedio je u prazna vrata.

72. minuta

Žuti karton zaradio je Mandžukić.

74. minuta

Olić puca iskosa točno u Ževnova.

77. minuta

Lažnjak previše Srne na desnoj strani u izglednoj prilici za dobar centaršut.

79. minuta

Loše primanje prsima Olića pred golom Ževnova. Bila je izgledna prilika.

GOL!!! VERHOVCOV 81. MINUTA

Gol Bjelorusa nakon smušene reakcije hrvatske obrane. Strijelac Verhovcov.

GOL!!! OLIĆ 83. MINUTA

Prošle su samo dvije minute od pogotka Bjelorusa, a onda je na 3:1 povisio Olić nakon sjajne asistencije Rakitića.

88. minuta

Dobra šansa za Mandžukića koji je pucao iskosa s lijeve strane, ali ga je blokirao netko od Bjelorusa.