20.08.2009. / 21:25

U prvoj utakmici 4. pretkola Europske lige Dinamo je s uvjerljivih 4:0 pobijedio škotski Hearts na dobro ispunjenom Maksimiru

GOL!!! 5. MINUTA MARIO MANDŽUKIĆ

Mario Mandžukić doveo je Dinamo u vodstvo u 5. minutiMario Mandžukić doveo je Dinamo u vodstvo u 5. minutiOd prve minute Dinamo je krenuo agresivno prema vratima Škota i već u 5. minuti to se isplatilo, Mandžukić je doveo "modre" u vodstvo od 1:0.

U 20. minuti Etto napušta teren, a umjesto njega ulazi Tomečak.

U tijeku je 30. minuta.

33. minuta

Pedro Morales iz slobodnog udarca s 25. metara gađa točno u golmana.

GOL!!! 36. MINUTA DIMITRIOS PAPADOPOULOS

Sammir je puca s desetak metara iskosa, vratar Kello je odbio loptu, a Papadopoulos ju je spremio u mrežu Heartsa. Dinamo vodi 2:0.

Pritisak Dinama traje i dalje. Iz minutu u minutu redaju se napadi "modrih". Dinamo je puno nadmoćniji i trebao bi ovu utakmicu riješiti s više od dva gola prednosti. Time bi pitanje prolaska u Europsku ligu bilo riješeno.

Kraj prvog poluvremena.

DRUGO POLUVRIJEME:

Hearts je u drugom dijelu krenuo nešto otvorenije i angažiranije, a Dinamo svoju šansu čeka iz kontre.

55. minuta

Sjajan prodor Mandžukića s desne strane. Ušao je šesnaesterac, prešao dvojicu igrača i odlučujućem trenutku se okliznuo, tako da je lopta prošla pokraj gola.

GOL!!! 56. MINUTA IVICA VRDOLJAK

Morales je povukao loptu od centra do šesnaesterca Hesrtsa, odigrao na lijevo prema Vrodoljaka, a ovaj odmjerenim udarcem pogađa lijevi kut vratara Kella. Dinamo vodi 3:0.

GOL!!! 60. MINUTA IGOR BIŠĆAN

Nakon kornera u petercu Heartsja najviše skače Bišćna i postiže četvrti pogodak za Dinamo.

Dvije minute kasnije igru je napustio Sammir, a ušao je mladi Andrej Kramarić.

70. minuta

Velika prilika za Papadopoulosa nakon što je Mandžukić prošao po desnoj strani i uposlio Grka koji se našao oči u oči sa škotskim vratarom, no nije uspio postići pogodak. Kello je odlično obranio, a iz odbijanca Papadopoulos pogađa nekog od Heartsovih igrača na gol-liniji.

84. MINUTA

Papadopoulos ne uspijeva s dva metara ugurati loptu u mrežu Škota.

Još tri minute sučevog vremena do kraja utakmice.

KRAJ UTAKMICE!!!

DINAMO - HEARTS 4:0

Stadion: Maksimir

Gledatelja: 25.000

Glavni sudac: Nikolaj Ivanov (RUS)

Pomoćnici: Nikolai Golubev (RUS), Viačeslav Semenov (RUS)

Četvrti sudac: Vladislav Bezborodov (RUS)

Strijelci: Mandžukić 5, Papadopoulos 36, Vrdoljak 56, Bišćan 60

Žuti kartoni: Nade 45, Zaliukas 66

Dinamo: Butina 6.5, Etto (Tomečak 20 - 6.5), Sammir 6 (Kramarić 62 - 6), Carlos 6, Badelj 6.5, Mandžukić 8, Barbarić 6.5, Vrdoljak 7, Bišćan 7, Morales 7 (Calello 76), Papadopoulos 7

Trener: Krunoslav Jurčić

Hearts: Kello 6, Wallace 5, Jonnson 5, Gonçalves 5, Palazuelos 5, Santana Abreu 5 (Novikovas 81), Obua 6, Nade 5 (Glen 58), Bouzid 5 (Black 46), Stewart 5, Zaliukas 5

Trener: Csaba László