22.08.2009. / 16:24

U 3. kolu Premiershipa Arsenal je na Emirates stadionu pobijedio Kranjčarov Portsmouth 4:1

Eduardo da SilvaEduardo da Silva

Od prve minute nastupila su oba hrvatska reprezentativca, Eduardo u sastavu Arsenala i Niko Kranjčar kod Portsmoutha.

Arsenal je poveo u 17. minuti pogotkom Diabyja, a za gol je najzaslužniji hrvatski reprezentativac Eduadro.

Dugu loptu Fabregasa primio je na lijevoj strani, a onda je fantastično pretrčao Wilsona uz rub šesnaesterca Portsmoutha i zatim odigrao povratnu za nadolazećeg Diabyja, koji loptu s nekih desetak metara šalje u desni gornji kut vratara Jamesa.

Četiri minute kasnije Arsenal je poveo 2:0, a strijelac je ponovno bio Diaby na asistenciju Ebouea.

U 36. minuti Kaboul je smanjio na 2:1.

Nakon šest minuta igre u drugom dijelu Arsenal postiže treći pogodak, a strijelac je Gallas. Ramseyjev udarac James je obranio, no do lopte je prvi stigao Gallas i poslao je u mrežu "mornara".

U 68. Ramsey, koji je na poluvremenu zamijenio Fabregasa, upisuje se u strijelce i dovodi "topnike" u vodstvo od 4:1. Dvije minute kasnije Wenger je izvadio iz igre Eduarda i Aršavina, a ušli su Merida i Bendtner, no do kraja utakmcie rezultat se nije mijenjao.

Debi Kalinića

Nikola Kalinić je neočekivano rano dobio priliku za premijeru u dresu Blackburna na gostovanju njegova kluba kod Sunderlanda. Naime, već se u 14. minuti ozlijedio Franco di Santo, a Sam Allardyce je priliku odlučio pružiti donedavnom napadaču Hajduka. Blackburn je na kraju poražen s 2-1, a Kalinić je imao nekoliko vrlo dobrih prilika, uključujući i onu u 90. minuti, kojom je mogao svojoj momčadi osigurati bod. Gosti su na kraju imali čak 23 udarca prema golu Sunderlanda, ali ostali su praznih džepova.

Napokon je proradio i prvak Manchester United. Nakon mučenja u prvom poluvremenu u gostima kod Wigana, probudili su se napadači "crvenih vragova" i osigurali svojoj momčadi uvjerljivu 5-0 pobjedu. Dvaput je strijelac bio Rooney, a po jednom su pogađali Berbatov, Owen i na kraju Nani.

Premier liga, 3. kolo:

Arsenal – Portsmouth 4-1 (Diaby 18, 21, Gallas 51, Ramsey 68 / Kaboul 37)

Sunderland – Blackburn 2-1 (Jones 32, 53 / Givet 21)

Manchester City – Wolverhampton 1-0 (Adebayor 17)

Wigan – Manchester United 0-5 (Rooney 56, 65, Berbatov 58, Owen 85, Nani 90)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više