27.08.2009. / 19:13
Zlatan Ibrahimović vratit će se na Meazzu brže nego što je očekivaoTrojica od četvorice najskupljih aktera ovoljetnog prijelaznog roka sudarit će se sa svojim starim klubovima.
Kaka i Zlatan Ibrahimović vratit će se na San Siro, odnosno Meazzu brže nego što su očekivali, a Samuel Eto'o na Camp Nou. Barceloni će u skupini F praviti društvo Inter, Dinamo Kijev i Rubin, dok je Milan u skupini s Real Madridom, Marseilleom i Zürichom.
Zanimljivo će biti i u skupini A gdje su Bayern, Juventus, Bordeaux i Maccabi te skupini D gdje će odmjeriti snage Chelsea, Porto, Atletico i APOEL. Jaka je i skupina E u kojoj su Liverpool, Lyon, Fiorentina i Debrecen.
Manchester United veliki je favorit u skupini B gdje su još CSKA Moskva, Beskitas i Wolfsburg, a Sevilla bi trebala bez većih problema proći dalje u skupini G pokraj Rangersa, Stuttgarta i Uniree, jednako kao i Arsenal hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silve u skupini H, u kojoj će "topnici" igrati protiv Alkmaara, Olympiacosa i Standarda.
VfL Wolfsburg, FC Rubin Kazan, AZ Alkmaar, R. Standard de Liège, AFC Unirea Urziceni, Debreceni VSC, APOEL FC i FC Zürich klubovi su koji su po prvi put izborili nastup u Ligi prvaka, u kojoj će nastupiti klubovi iz 18 različitih zemalja.
Deset pobjednika u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka pridružilo se 22 momčadi koje su se izravno plasirale u najeksluzivnije klupsko natjecanje na svijetu.
32 momčadi bile su podijeljene u četiri bubnja, a iz svakog bubnja izvlačena je po jedna momčad kako bi se formiralo osam skupina sa po četiri kluba. U osminu finala plasirat će se po dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine, dok će trećeplasirane nastaviti natjecanje u Europskoj ligi.
U izvlačenju skupina u Grimaldi Forumu pomogli su velikani svjetskog nogometa Edwin van der Sar i Emilio Butragueno, a Lionel Messi izabran je za najboljeg igrača prošlosezonske Lige prvaka.
Barcelona i Šahtar, pobjednici Lige prvaka i Kupa Uefe 2009., sutra će u Monte Carlu odmjeriti snage u Superkupu.
Skupine Lige prvaka 2009/10.
Skupina A
Bayern, Juventus, Bordeaux, Maccabi Haifa
Skupina B
Manchester United, CSKA Moskva, Besiktas, Wolfsburg
Skupina C
Milan, Real Madrid, Marseille, Zürich
Skupina D
Chelsea, Porto, Atletico Madrid, APOEL
Skupina E
Liverpool, Lyon, Fiorentina, Debrecen
Skupina F
Barcelona, Inter, Dinamo Kijev, Rubin
Skupina G
Sevilla, Rangers, Stuttgart, Unirea Urziceni
Skupina H
Arsenal, AZ Alkmaar, Olympiacos, Standard
Raspored:
1. kolo
15./16. rujna
2. kolo
29./30. rujna
3. kolo
20./21. listopada
4. kolo
3./4. studenoga
5. kolo
24./25. studenoga
6. kolo
8./9. prosinca
Ždrijeb osmine finala:
18. prosinca