28.08.2009. / 12:46

Autor: Ivica Medo

Europska liga: Dinamo izvukao Ajax, Anderlecht i Timisoaru

U Monte Carlu održan je ždrijeb skupina Europske lige, bivšeg Kupa Uefe koji od ove sezone kreće s novim imenom, formatom i sustavom natjecanja, a u kojem će nastupiti i hrvatski predstavnik zagrebački Dinamo

Dinamo u skupini ADinamo u skupini ADinamo će u skupini A igrati protiv starog znanca Ajaxa, zatim belgijskog Anderlechta i rumunjske Timisoare.

Podsjetimo, "modri" su izbacili slavnog Ajaxa 2007. u posljednjem pretkolu Lige Uefe i to nakon što su u prvoj utakmici izgubili 1:0 na Maksimiru, no u Amsterdamu su slavili u produžecima 3:2.

To je posljednja značajnija pobjeda Dinama u europskim natjecanjima.

Dinamo, odnosno tadašnja Croatija bila je bolja od Ajaxa i u skupini A Lige prvaka 1998. "Modri" su u Zagrebu odigrali 0:0 s "kopljanicima", a pobijedili su u Amsterdamu 1:0 pogotkom Josipa Šimića. Iako je Dinamo na kraju bio drugi u skupini iza Olympiacosa, ipak se nije plasirao u drugi krug zbog tadašnjeg sustava natjecanja prema kojem je samo prvoplasirana momčad stjecala pravo prolaska dalje.

Ajax se u Europsku ligu plasirao preko Slovana iz Bratislave pobijedivši ga ukupno 7:1 (5:0, 2:1).

Anderlecht je u 4. pretkolu Lige prvaka deklasiran od strane Lyona, dok je Timisoara ispala od Stuttgarta, no u 3. pretkolu priredila je pravu senzaciju pobijedivši aktualnog pobjednika Kupa Uefe Šahtara, za kojeg nastupa i hrvatski reprezentativac Darijo Srna.

OI: Napravljen ždrijeb nogometnog turnira

U prostorijama nogometnog stadiona Wembley u Londonu obavljen je ždrijeb nogometnog Olimpijskog turnira koji će se igrati ovog ljeta. Bivši engleski… Više