17.09.2009. / 20:04

Europska liga: Anderlecht potopio Dinamo s dva torpeda

Golom Bernardeza iz slobodnog udarca u 74. minuti i Legeara u 88. minuti Anderlecht je pobijedio Dinamo 2:0 na kišom okupanom Maksimiru u prvom kolu skupine A Europske lige

Anderlecht je pobijedio Dinamo na kišom okupanom MaksimiruAnderlecht je pobijedio Dinamo na kišom okupanom MaksimiruNakon prvog poluvremena utakmice prvog kola natjecanja po skupinama Europske lige između Dinama i Anderlechta nema golova. U prvom poluvremenu najbolju šansu na utakmici imao je Mario Mandžukić koji je nakon povratne lopte Etta neometan pucao preko vrata Protoa sa nekih šest-sedam metara.

DRUGO POLUVRIJEME

U nastavku utakmice Dinamo je od početka napao Anderlecht i ne da mu da izađe sa svoje polovice terena.

U tijeku je 60. minuta utakmice, na početku drugog polivremena nije bilo izrazitih šansi niti na jednoj strani.

Kruno Jurčić povukao je prvi potez, u 69. minuti izvukao je Papadopoulosa, a u igru je ušao Miroslav Slepička.

Bez golova igra se i u Amsterdamu gdje se sastaju preostala dva kluba iz skupine A Ajax i Timisoara.

GOL!!! 74. MINUTA, VICTOR BERNARDEZ

Anderlecht je poveo pogotkom Fernandeza iz slobodnog udarca s nekih tridesetak metara. Bio je to prizeman udarac koji je prošao pokraj živog zida "modrih" i odsjeo u lijevom kutu Tome Butine.

Nad Maksimirom otvorio se pravi prolom oblaka, kiša pada nemilice, a Dinamo pokušava poništiti prednost Belgijaca.

U 80. minutu Slepička je dobro pucao s vrha šesnaesterca, no lopta odlasi pokraj desne stative Anderlechtovih vrata.

Umjesto Etta u 86. minutu u igru je ušao Tomečak.

GOL!!! 88. MINUTA, LEGEAR

Anderlecht je poveo 2:0 pred sam kraj utakmice pogotkom Legeara. Lukaku je probio po lijevoj strani i vratio rolicu u sredinu gdje na loptu natrčava Legear i šalje je sa šest metara u lijevi kut nemoćnog Butine.

Dinamo - Anderlecht 0:2
Sudac: Zsolt Szabo. Linijski: Robert Kispal i Zsolt Varga. Iza vratiju: Sandor Szabo i Gergely Sulyok (svi Mađarska).
Strijelci: Bernardez 74, Legear 88
Žuti kartoni: Badelj 69/Sare 32
DINAMO (4-4-2): Butina - Etto (Tomečak 85), Lovren, R. Kovač, Cufré - Sammir (Sivonjić 79), Vrdoljak, Badelj, Morales - Papadopoulos, Mandžukić.
ANDERLECHT (4-3-2-1): Proto - Mazuch, Juhasz, Deschacht, Kouyate (Legear 71) - Gillet, Bernardez, Sare - Biglia, Suarez (Lukaku 88), Boussoufa (Chattelle 90+1)