19.09.2009. / 09:44

Autor: Vladimir Radičević

Nacional.hr na Eurobasketu: Repeša: Današnja utakmica je pitanje časti

Imaju li igrači snage već danas osigurati pobjedom nad Rusijom plasman na Svjetsko prvenstvo 2010?

Jasmin Repeša (Foto: I. Šoban)Jasmin Repeša (Foto: I. Šoban)Izbornik Hrvatske Jasmin Repeša, nakon još jednog poraza u četvrtfinalu, nakon 2007. na Eurobasketu te 2008. na Olimpijadi, na pitanje je li tehnička pogreška Marka Popovića na krakju prvog poluvremena kod plus 13 poremetila ritam njegovih igrača rekao je: `Kod 13 razlike, čak i da nismo uspjeli realizirati napad, nije isto kao i kad nekoliko trenutaka kasnije imaš 8 razlike. To je ključna stvar. Međutim, nije toliko bitna ni ta koš razlika nego podatak kako su igrači na poluvremenu, kad su ušli u svlačionicu, praktički 3-4 minute govorili tko je što kome rekao, tko je krivac, tko nije krivac i slično. U ovakvim nokaut utakmicama ostati u vremenu koje je prošlo nema smisla, treba ići dalje i treba se koncentrirati na ono što dolazi.`

`Vidjet ćemo. Ta utakmica je pitanje karaktera i časti. Moramo se skupiti večeras i podići se i fizički i psihički da tu utakmicu dobijemo.`

Izbornik Slovenije Jure Zdovc nakon pobjede nad Hrvatskom i izborenim polufinalom za nacional.hr rekao je: `Jako, jako sam zadovoljan. Utakmica je bila teška. Znao sam da Hrvatska mora odigrati i jednu dobru utakmicu, to se i dogodilo. Oni su jača ekipa od nas, imaju više oružja, mi smo dosta jednolična ekipa i uz sve te probleme s ozljedama koje imamo nadmašili smo sami sebe.`