19.09.2009. / 22:31

Autor: Ivica Medo

1. HNL: Štimac startao porazom od Hajduka

U subotnjem izdanju 8. kola 1. HNL Hajduk je protiv Zagreba zabilježio treću pobjedu zaredom pobijediviši 2:0 pogocima Anasa Sharbinija i Pandže

Igor Štimac na klupi ZagrebaIgor Štimac na klupi ZagrebaZagrebu nije pomogao niti novi trener Igor Štimac da dođe do prvog boda u sezoni, pa su Zagrebaši ostali na posljednjem mjestu na ljestvici s brojkom nula u rubrici bodova.

Zagreb se dobro držao u prvom poluvremenu, no u drugom dijelu mrežu vratara Škorića načeo je Anas Sharbini koji je matirao Zagrebova vratara u 54. minuti udarcem s pet metara nakon odličnog prodora po desnoj strani Senijada Ibričića i njegove još bolje asistencije.

Utakmicu je zaključio Boris Pandža golom u 64. minuti. Cernat je centrirao s desne strane, Škorić kasni na loptu, a Pandža je glavom posprema u mrežu Zagreba.

Lokomotiva je nanijela prvi poraz Karlovcu u sezoni pobijedivši ga na njegovom terenu pogotkom Martinca u 33. minuti.

Šibenik je svladao Varteks 2:1 iako je od 70. minute igrao s čak dva igrača manje.

Istra i Cibalia su odigrali utakmicu bez pogodaka, a Croatia je remizirala 1:1 sa Slaven Belupom u Kranjčevićevoj, dok je Osijek s 3:0 pobijedio Zadar u Gradskom vrtu. Međimurje je sinoć pobijedilo Intera 2:1 u Čakovcu, a derbi kola igra se sutra kada se u Maksimiru sastaju vodeći Dinamo i Rijeka.