01.10.2009. / 21:55

U drugom kolu skupine A Europske lige Dinamo je pobijedio Timisoaru u Temišvaru 3:0 pogocima Badelja, Sammira i Moralesa

Ilija Sivonjić i Dare NibombeIlija Sivonjić i Dare NibombeIlija Sivonjić probio je po lijevoj strani obrane Timisoare, a zatim je odigrao povratnu loptu prema Badelju koji je s petnaestak metara šalje u donji desni kut vratara rumunjske momčadi Pantilimona.

Fili Lončarić u dva je navrata odličnim intervencijama spasio vrata "modrih". U prvom navratu odlično je intervenirao nakon udarca iz slobodnog udaraca u 19. minuti, a drugi puta u 33. minuti kada je odlično obranio udarac Goge.

Prije nekoliko trenutaka počelo je drugo poluvrijeme.

Dinamo je poveo 2:0 u 51. minuti nakon prodara Badelja po lijevoj strani i njegove odlične povratne lopte prema Sammiru koji s desetak metara pogađa desni gornji kut Timisoare. Vratar Pantilimon bio je nemoćan.

Morales je povisio vodstvo Dinama na 3:0 u 59. minuti, što je bio i konačan rezultat.

TIMISOARA - DINAMO 0:3

Strijelci: Badelj 8, Sammir 51, Morales 59

Sudac: Peter Rasmussen ; pomoćnici: Wulff, Hog (Danska).

Žuti kartoni: Magera/Badelj, Lovren

Stadion: Dan Paltinisanu: Gledatelja: 7000

Temišvar 4-1-4-1: Pantilimon, Bonfim, Mera, Nibombe, Art. Karamjan, Alexa, Arm. Karamjan (od 46. Parks), Goga, Ionescu (od 55. Bourceanu), Curtean (od 69. Magera), Bucur

Dinamo 4-2-3-1: Lončarić, Etto, Lovren, Kovač, Cufre (od 60. Barbarić), Vrdoljak, Badelj, Morales (od 83. Calello), Sammir, Sivonjić(od 74. Papadopoulos), Mandžukić