03.10.2009. / 19:09

1. HNL: Rijeka pobijedila Croatiju, a Zadar Slavena

U prvim subotnjim utakmica 10. kola 1. HNL Rijeka je pobijedila u gostima Croatiju Sesvete, dok je Zadar bio bolji od Slaven Belupo u Stanovim s 1:0

Slaven Belupo je izgubio u Zadru 1:0Slaven Belupo je izgubio u Zadru 1:0Croatia je povela 1:0 pogotkom Celišćaka u 20. minuti utakmice, no Turkalj je četiri minute kasnije izjednačio na 1:1, a Argentinac Fernadez u 88. minuti donosi Rijeci sva tri boda.

Zadar je prekinuo Slavenov niz od tri utakmice bez poraza pobijedivši ga u Stanovima pogotkom Čurjurića u 14. minuti.

Jučer je Lokomotiva slavila u Čakovcu pobijedivši Međimurje s 3:0.

Četiri utakmice 10. kola igraju se večeras, a sastaju se Istra - Hajduk, Šibenik - Cibalia, Karlovac - Zagreb, Osijek - Inter, a sutra igraju Dinamo i Varteks.