24.10.2009. / 22:22

Autor: Ivica Medo

Nakon poraza od Šibenika na Poljudu u prošlom kolu, Hajduk je izgubio u "malom derbiju" 12. kola u Karlovcu 1:0

Treći poraz Hajduka pod vodstvom Edoarda RejeTreći poraz Hajduka pod vodstvom Edoarda RejeGol odluke postigao je Haris Redžepi u 71. minuti. Redžepi je u ušao u igru umjesto Novinića u 63. minuti i samo osam minuta kasnije postigao je pobjednički pogodak za momčad Igora Pamića.

Redžepi je izbjegao zaleđe koje mu je namještala obrana Hajduka i po lijevoj strani sjurio se prema vratima Subašića, a kad je stigao pred vratara Hajduka, poslao mu je loptu kroz noge u mrežu.

To je treći poraz Hajduka od kada ga vodi talijanski stručnjak Edoardo Reja.

Hajduk će u sljedećem kolu na Poljudu dočekati Dinamo bez Anasa Sharbinija i Ive Smoje koji su u Karlovcu dobili treći kumulativni žuti karton i nemaju pravo nastupanja u najvećem hrvatskom derbiju.

Nije dugo trajala idila "pjesnika" nakon pobjede nad Dinamom u prošlom kolu. Zagreb je šutke pao u Čakovcu 4:2. Međimurje je dvama pogocima Golubovića (31., 64.) i Pintarića (79.) do 85. minute vodilo 3:0, a onda je Zagreb smanjio na 3:1 autogolom Georgievskog.

U 90. minuti utakmice pogodak za Međimurje postigao je Kovač, dok je strijelac za Zagreb bio Vugrinec.

Osijek je lakše nego što se očekivalo stigao do pobjede protiv Lokomotive koja je izgubila 3:0. Pogotke za Osijek postigli su Knežević u 23., Jugović u 39. i Nikšić u 67. minuti.

Zadar i Rijeka su u Stanovima odigrali 1:1. Gosti su poveli pogotkom Đalovića u 16. minuti, a izjednačio je Terkeš u 47. minuti.

Sutra se igra posljednja utakmica 12. kola, a sastaju se vodeći Dinamo i Cibalia.