26.10.2009. / 01:04

U posljednjoj utakmici 12. kola 1. HNL Cibalia je odigrala 1:1 s Dinamom na Maksimiru

Ilija Sivonjić nije se proslavio protiv CibalijeIlija Sivonjić nije se proslavio protiv CibalijeVinkovčani su potvrdili svoju dobru formu ove sezone, dok je Dinamo nastavio s lošim rezultatima nakon poraza od Zagreba u prošlom kolu 1. HNL i Ajaxa u Europskoj ligi.

Cibalia je napustila Maksimir neporažena prvi put nakon 1993.

Anderlecht je u Maksimiru pokazao put koji je najprije iskopirao Igor Štimac sa svojim Zagrebom, a sada i Stanko Mršić sa Cibalijom.

Ciblia je postavila zid ispred svojeg gola igrajući u formaciji 5-4-1, no Vikovčani su stalno prijetili brzim kontrama. Iz jedne takve kontre u 30. minuti poveli su 1:0. Bila je to prekrasna akcija u kojoj je Husić dijagonalom pronašao Prgometa na desetak metara iskosa s lijeve strane od vratara Butine, ovaj je sjajno prihvatio loptu na prsa i odigrao povratnu prema Kresingeru kojem nije bilo teško ubaciti loptu u nebranjenu mrežu Dinamovih vrata.

U sljedećem napadu Dinama dogodio se najbizarniji trenutak utakmice, ali i dosadašnjeg dijela prvenstva.

Nakon jednog centaršuta iskosa Pedro Morales je "žabicom" prebacio vratara Cibalije Antolovića, lopta je išla prema mreži, no na gol-liniji zaustavio ju je nitko drugi do Dinamov igrač Ilija Sivonjić i to na način kakav se rijetko viđa.

U želji da potvrdi pogodak Sivonjić je promašio loptu i samo njemu poznatim zahvatom "stisnuo" je loptu listom desne noge i tako je zaustavio na samoj gol-liniji te je pritom tijelom otišao prema mreži vrata.

Jedan od Cibalijinih nogometaša zatim je mirno očistio loptu ispred svojih vrata.

Vinkovčani su do kraja prvog poluvremena imali još jednu izglednu priliku, no s nekoliko metara od vrata Dinama loše je pucao Prgomet.

Dinamo je nedugo zatim izjednačio. Igrala se 43. minuta kada je stoper Cibalije Tomić neoprezno igrao rukom u svome šesnaestercu i sudac Ivan Bebek dosudio je jedanaesterac koji je sigurno realizirao Pedro Morales.

U petoj minuti drugog poluvremena u igru je ušao Sammir umjesto indisponiranog Papadopoulosa i od tog trenutka Dinamo je konačno počeo igrati onako kako se od njega očekuje.

Iz minute u minutu redale su se šanse "modrih", a najveći "zicer" imao je Morales koji je nakon dodavanja Mandžukića s pet metara iskosa s lijeve strane pogodio stativu, iako je Antolović ostao na prvoj stativi i Čileanac je imao praktički prazan gol pred sobom.

No, Dinamo nije uspio postići pogodak do kraja utakmice i Cibalia je osvojila vrijedan bod. Igrači Cibalije i trener Mršić, koji je isključen zbog prigovaranja sucu u 62. minuti, slavili su kao da su postali prvaci Hrvatske. Razumljivo, Cibalia je do ove utakmice 22 puta zaredom poražena na Maksimiru.