31.10.2009. / 23:04

Autor: Ivica Medo

1. HNL: Šibenik na dva boda od Dinama, Zagreb pobijedio Croatiju

U malom derbiju 13. kola Prve HNL Šibenik je pobijedio Karlovac 1:0, dok je Zagreb protiv Croatije ostvario drugu pobjedu u sezoni trijumfom od 4:2

Davor VugrinecDavor VugrinecU preostalim subotnjim utakmicama 13. kola Prve HNL Šibenik je u malom derbiju kola pobijedio Karlovac 1:0 pogotkom Alispahića u 11. minuti. To je treća pobjeda zaredom Šibenika u prvenstvu te se na taj način primakao vodećem Dinamu na samo dva boda.

Slaven Belupo Zlatka Dalića nanio je prvi poraz Rijeci od kada je vodi Zoran Vulić. Koprivničanci su pobijedili 3:2 na Kantridi. Osijek je odnio tri boda iz Varaždina pogotkom Nikšića u 90. minuti utakmice za 2:1. Zagreb je došao do druge pobjede u sezoni trijumfom od 4:2 nad izravnim suparnikom u borbi za ostanak u društvu najboljih protiv, Croatijom.

Rezultati 13. kola 1. HNL:

ŠIBENIK - KARLOVAC 1:0 (Alispahić 11)
ZAGREB - CROATIA SESVETE 4:2 (Krstanović 42, Vugrinec 48, Pejić 79, Šovšić / Guja 63, Agić )
RIJEKA - SLAVEN BELUPO 2:3 (Pamić 60, Đalović 72/Poredski 5, Cziszmadia 75, Tepurić 88)
VARTEKS - OSIJEK 1:2 (Prahić 84/Ibriks 36, Nikšić 90)
CIBALIA - MEĐIMURJE 3:0 (Prgomet, 11, Kresinger 33, Husić 67)