07.11.2009. / 18:41

1. HNL: Pred očima ruskih sponzora Istra pobijedila Karlovac

U prvim utakmicama 15. kola 1. HNL Istra je pobijedila Karlovac i Zadar Varteks s 2:0, dok je Slaven Belupo bio bolji od Lokomotive s 1:0

Ista je pobijedila Karlovac 2:0 (Foto: Pixsell)Ista je pobijedila Karlovac 2:0 (Foto: Pixsell)Nakon sedam kola bez pobjede Istra je pod vodstvom novog trenera Valdija Šumberca, koji je zamijenio smijenjenog Elvisu Scoriju, konačno upisala tri boda pobijedivši Karlovac 2:0.

Pred oko 2000 gledatelja, među kojima je bio i Goran Vlaović, vjerojatno budući trener Istre, ali i budući ruski sponzori koji su sjedili u društvu gradonačelnika Pule Borisa Miletića, Istra je odigrala možda i najbolju partiju ove sezone.

Domaći su poveli u 18. minuti pogotkom Asima Šehića iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Traore u 68. minuti. Traore je igrač utakmice budući da je na njemu napravljen i jedanaesterac.

Momčadi Igora Pamića to je treći poraz zaredom, pa se može reći da je Karlovac upao u krizu rezultata, no budući da je u startu sezone ostvario značajan bodovni učinak, još uvijek se nalazi u vrlo dobroj poziciji.

Varteks je pao u Stanovima također s 2:0. Zadar je dominirao cijelu utakmicu, igrač odluke bio je mladi Ivan Santini koji je postigao oba pogotka, prvi u 16. a drugi u 54. minuti.

Slaven Belupo je u Koprivnici stigao do četvrte uzastopne pobjede, "farmaceuti" su svladali Lokomotivu 1:0, a moglo je biti znatno više golova u mreži Lokosa da na vratima nisu imali raspoloženog Ivana Kelavu.

Pobjednički pogodak za Slaven postigao je Poredski u 42. minuti nakon dodavanja Csizmadija.

Večaras se igraju preostale četiri subotnje utakmice 15. kola. Sastaju se Međimurje - Hajduk, Osijek - Zagreb, Croatia - Cibalia i Inter - Rijeka.