07.11.2009. / 22:58

1. HNL: Osijek pobijedio Zagreb u ljepotici kola, Hajduk remizirao u Čakovcu

U preostalim subotnjim utakmicama 14. kola 1. HNL Osijek je pobijedio Zagreb 5:3, Cibalia je lakoćom prebrodila gostovanje kod Croatije s 3:0, Inter je lakše nego što se očekivalo pobijedio Rijeku s 3:0, a Hajduk je u Čakovcu remizirao s Međimurjem 1:1

Hajduk je u Čakovcu ponovno razočarao svoje navijačeHajduk je u Čakovcu ponovno razočarao svoje navijačeHajduk je u Čakovcu poveo 1:0 već u 7. minuti utakmice golom Senijada Ibričića i u tom trenutku nitko nije mogao ni pomisliti kako do kraja utakmice neće postići barem još jedan pogodak, a kamoli da će remizirati s nejakom momčadi Međimurja. No, Hajduk je lako mogao i izgubiti, a to bi se i dogodilo da su Međimurci bili samo malo pribraniji pred vratima Subašića.

Bojan Golubović izjednačio je na 1:1 u 36. minuti nakon što je Limin udarac završio u stativi, a Golubović se najbolje snašao u šesnaestercu Hajduka i odbijenu loptu pospremio je u mrežu Subašića.

Do kraja utakmice Međimurje je imalo nekoliko izglednih prilika, no rezultat se nije mijenjao.

Ljepotica kola odigrana u Gradskom vrtu gdje je Osijek s 5:3 pobijedio Zagreb.

Niti hat-trick Davora Vugrinca nije pomogao "zagrebašima" da izvuku barem remi. Osijek je poveo autogolom Oršulića u 24. minuti, a tada slijedi prava golijada.

Već u 32. minuti Pranjić je na dodavanje Vide povisio na 2:0. Četiri minute kasnije Vugrinec smanjuje na 2:1, no već u sljedećoj minuti Knežević postiže treći pogodak za Osijek. U 39. minuti Vugrinec ponovno pogađa i smanjuje na 3:2, a već u 43. minuti poravnava na 3:3.

Osijek se u poluvremenu pribrao i u nastavku ponovno je krenuo ofenzivno na vrata Zagreba. Takav pristup isplatio im se već u 58. minuti kada Knežević postiže svoj drugi pogodak na utakmici i ponovno dovodi Osijek u vodstvo. Tada slijedi višeminutno zatišje, a krajnji rezultat na utakmici postavlja Miličević pogotkom u 84. minuti.

Cibalia je s pola gasa pregazila Croatiju u Kranjčevićevoj s 3:0. Pavličić je doveo Vinkovčane u vodstvo u 10. minuti, Husić postiže drugi pogodak za Cibaliju u 18., a konačnih 3:0 postavlja Kresinger u 75. minuti.

Inter je lakše nego što se očekivalo pobijedio Rijeku s 3:0. Cavrić je potigao prvi pogodak u 36. minuti, Šarić je povisio na 2:0 u 55., a treći pogodak Intera postigao je Barišić u 61. minuti.

Sutra je na rasporedu posljednja utakmica 14. kola, sastaju se Dinamo i Šibenik.