29.11.2009. / 23:57

Senijad IbričićSenijad IbričićU posljednjoj utakmici 16. kola 1. HNL Hajduk je pogotkom Senijada Ibričića iz jedanaesterca u 85. minuti pobijedio Osijek 1:0.

U tijeku je bila 85. minuta. Netko od igrača Hajduka ubacio je loptu u šesnaesterac Osijeka i kada se činilo da će Jugović lako otkloniti opasnost ispred svojih vrata, mladi igrač Osijeka se nespretno okliznuo i padu dirao loptu rukom.

Sudac Ivan Bebek nije oklijevao ni sekundu i dosudio je jedanaesterac kojeg je Senijad Ibričić sigurno pretvorio u pogodak i novu pobjedu Hajduka.

Je li bila riječ o nenamjernom igranju rukom bilo je pitanje za trenera Osijeka Tomislava Steinbrücknera:

"Volio bih još nekoliko puta vidjeti snimku tog trenutka, ali... ruka je bila u padu, bez namjere. Takve stvari se ne sviraju. Bilo je, da se tako izrazim, i puno većih igranja rukom u nogometu, pa ništa. A generalno, Bebek je odradio dobar posao. Žao mi je", rekao je trener Osijeka Tomislav Steinbrückner za Sportske Novosti.

Rezultati 16. kola Prve HNL:

KARLOVAC - MEĐIMURJE 2:0 (Novinić 25, Lajtman 88)
ŠIBENIK - CROATIA SESVETE 2:0 (Božić 39, Zec 84)
CIBALIA - ZADAR 2:0 (Lukačević 25, Jurić 61)
ZAGREB - SLAVEN BELUPO 3:3 (Krstanović 74, Piškor 85, Jefthon 90 / Posavec 16 - 11m, Rogulj 44, Delić 64)
VARTEKS - INTER 2:1 (Smrekar 20, Mumlek 54 / Šarić 18 - 11 m)
LOKOMOTIVA - RIJEKA 3:0 (Sopić 27, Bule 78, Pamić - ag. 81)
ISTRA 1961 - DINAMO 0:0
HAJDUK - OSIJEK 1:0 (Senijad Ibričić 85-11m)