05.12.2009. / 22:10

Nikica JelavićNikica JelavićHrvatski reprezentativac Nikica Jelavić i dalje je u dobroj golgeterskoj formi. U pobjedi svog Rapida protiv Kapfenberga 3-1 u 18. kolu austrijskog prvensta, opet je bio strijelac.

Jelavić je postigao pogodak u 34. minuti kojim je njegova momčad povećala prednost na 2-0. Prije njega strijelac je za Rapid bio Hofmann u 18. minuti iz jedanaesterca, dok je treći gol za ''zeleno-bijele'' postigao Salihi u 85. minuti. Za goste je, pak, poentirao Heinz u 78. minuti.

Jelaviću je odigrao cijelu utakmicu, a ovo mu je bio već osmi prvenstveni pogodak ove sezone.

Rapid je vodeća momčad na ljestvici, sada sa 38 bodova. Prate ga Red Bull Salzburg sa 35, Austria Beč s 32 i Sturm s 28, bodova, ali svi uz utakmicu manje.

Austrijska Bundesliga, 18. kolo:

Rapid – Kapfenberg 3-1

Redoslijed: 1. Rapid 38, 2. Red Bull Salzburg 35 (-1), 3. Austria Beč 32 (-1), 4. Sturm 28 (-1)...

Jelavić: Ispuniti ćemo očekivanja navijača

U razgovoru za Evertontv napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikica Jelavić izrazio je optimizam i vjeru da zajedno sa suigračima na Euru može… Više