03.01.2010. / 13:48

Snježna kraljica: Pobijedila Aubert, Jelušić 11. usprkos problemima s astmom

Ana JelušićAna JelušićPobjednica pete po redu slalomske utrke Svjetskog kupa na Sljemenu je Francuskinja Sandrine Aubert, dok je najbolja hrvatska skijašica Ana Jelušić zauzelo vrlo dobro jedanaesto mjesto s obzirom da je prije druge utrke imala problema s astmom, a Nika Fleiss bila je 22.

Četvrta je to slalomska pobjeda u karijeri za Francuskinju, koja je do sada na najvišu stepenicu penjala dva puta u Åreu, te jednom u Ofterschwangu.

Aubert je prvu vožnju na Crvenom spustu završila na četvrtom mjestu s 31 stotinkom sekunde slabijim vremenom od vodeće Kathrin Zettel. U drugoj je iskoristila svoju dobru i ponešto oprezniju vožnju vodeće Austrijanke i konkurentica i svoje ime stavila na popis sljemenskih pobjednica. Ujedno je i zaradila 50.000 eura nagrade za prvo mjesto ostvareno u vremenu 2:00.36.

Drugo mjesto je u konačnici pripalo Zettel s 0.43 sekunde sporijim vremenom, dok su se iza nje smjestile njemačke sestre Riesch. Sussane je ovaj puta bila uspješnija od Marije koja je završila na četvrtom mjestu, ali time i preuzela vodstvo u ukupnom poretku Svjetskoga kupa. Do nedjelje vodeća Lindsey Vonn nije završila drugu slalomsku utrku na Sljemenu.

Od pet hrvatskih skijašica najbolji je plasman ostvarila Ana Jelušić, na kraju je bila 11., s 2.62 sekunde sporijim vremenom od pobjedničkog. Nika Fleiss je u konačnici zauzela 22. mjesto s 4.39 sekundi zaostatka za Aubert, dok drugu vožnju još ranije nisu izborile ostale tri hrvatske predstavnice.

Matea Ferk sa startnim brojem 74 i Tea Palić koja je startala kao 80. nisu završile utrku, dok je Sofija Novoselić sa startnim brojem 77 zauzela 55. mjesto s 5.37 sekundi zaostatka za Zettel.

Ana Jelušić opet se borila s astmom, ali je skupila snage i odvezla odlično, s obzirom na okolnosti, drugu utrku:

"Nakon prve vožnje ulovio me dosta jak napad tako da sam bila zbilja zabrinuta kako ću ući u drugu vožnju i odvoziti je. Na žalost, to je takva bolest. Borila sam se s koncentracijom i manjkom zraka, a staza je bila jako zahtjevna i teška... S obzirom na okolnosti, ne mogu reći da sam razočarana."