09.01.2010. / 14:11

1. HMNL: Nacional upisao dvanaestu pobjedu zaredom

U 12. kolu 1. HMNL Nacional je pobjedom od 3:0 nad Mućom došao do svoje dvanaeste pobjede u prvenstvu

Korab MorinaKorab MorinaU 12. kolu 1. HMNL Nacional je pobjedom od 3:0 nad Mućom u Zagrebu došao do svoje dvanaeste pobjede u prvenstvu čime je zadržao stopostotni učinak i čvrsto drži prvo mjesto na ljestvici.

Od samog početka Nacional je uspostavio kontrolu nad utakmicom i opasno prijetio ponajboljem igraču gostiju golmanu Luketinu, dok su gosti u nekoliko navrata opasno zaprijetili iz kontranapada. Domaćin dolazi u vodstvo u 14 minuti preko Dine Kovača i unatoč stalnom pritisku igrača Nacionala, tim se rezultatom odlazi na odmor.

U nastavku preslika prvog poluvremena po igri i prilikama. Nacional uspijeva preko Koraba Morine i Darija Marinovića postići dva pogotka za konačnih 3:0. Gosti su se svih 40 minuta grčevito branili, odigrali hrabro u obrani sa vodećom momčadi lige i uspijevali iz kontranapada zaprijetiti golmanu Nacionala Humaru koji je u svim situacijama izašao kao pobjednik.

Trodjedna pauza, tri treninga i nedostatak trojca Grdović - Capar-Kujtim Morina osjetio se u igri Nacionala, a do sljedeće utakmice i derbija u Splitu sa Inerom sve bi trebalo biti po starom.

Portugalski stručnjak na klupi Nacionala Tiago Polido ističe:

"U najavama sam rekao da očekujem tešku borbu za nova tri boda jer smo u utakmicu ušli bez tri najstandardnija igrača i golmana Stojkića. Osjetio se lagani pad ritma u napadu zbog pauze i samo tri treninga koja smo odradili, ali ja sam zadovoljan onim što je moja momčad prikazala na
terenu. Osjeća se lagana nemotiviranost moje momčadi u utakmicama sa klubovima iz donjeg dijela tablice i to je još jedna od onih navika koje moramo promjeniti. Imamo tri nova boda i idemo prema zadanim ciljevima".

Nacional u sljedećem kolu gostuje u Splitu kod drugoplasirano Inera koji je u prošlom kolu odigrao neriješeno s Potpićanom u Labinu.

"Sada je prednost porasla na pet bodova razlike i mislim da nas Inero ne može iznenaditi. Imamo dovoljno motiva, znanja, kvalitete i snage da u ovom derbiju slavimo uvjerljivo kao u prethodna dva-tri. Bit ćemo kompletni i potpuno spremni za tu utakmicu", zaključuje trener Nacionala i izbornik hrvatske futsal reprezentacije Tiago Polido.

Podsjećamo da Nacional sutra (10. siječnja 2010.) igra međunarodnu utakmicu sa reprezentacijom Slovenije u Laškom. Bit će to posljednja provjera Slovenije uoči početka Europskog prvenstva u Mađarskoj.

Petrinjčica - Renault A.K. 2:4 (1:1)
NACIONAL ZAGREB - Bitumina Muć 3:0 (1:0)

Nacional na kioscima već danas

Zbog Praznika rada, 1. svibnja, Nacional možete kupiti na kioscima diljem Hrvatske već danas. U novom broju donosi: Intervju: Stjepan Mesić- Bivši… Više