10.01.2010. / 19:00

Autor: Ivica Medo, Totalsport

NLB liga: Cibona svladala Partizan u derbiju kola, Roziću pukla Ahilova tetiva

Marko Tomas razbio PartizanMarko Tomas razbio PartizanKošarkaši Cibone pobijedili su Partizan u derbi utakmici 15. kola regionalne NLB lige. U Draženovom domu bilo je 69-59.

Utakmica je u korist domaćina prelomljena u posljednjoj četvrtini. U 34. minuti je beogradska momčad uživala minimalnu prednost 53-52, nakon čega je uslijedila 15-0 serija domaćina za konačno slavlje.

Cibose je do trinaeste pobjede u sezoni predvodio Marko Tomas s 24 ubačena koša i pet uhvaćenih lopti, a novu dobru napadačku igru pružio je i Lukša Andrić s 16 poena i šest skokova.

Unatoč pobjedi trener Cibone Velimir Perasović ne može u potpunosti biti zadovoljan jer se teže ozlijedio Marin Rozić kojem je pukla Ahilova tetiva. To znači da jedan od bitnijih igrača Cibosa neće moći igrati u utakmici sezone protiv Asvela u Euroligi, u kojoj Cibona traži pobjedu od najmanje četiri koša razlike kako bi se plasirala u Top 16 Eurolige.

Edward Roberts Lawrence je postigao najviše za Partizan (16 koševa), no svakako treba istaknuti igru Slavka Vraneša. Centar visok 229 centimetara s iskustvom igranja u NBA ligi utakmicu je zaključio sa šest poena, ali i fantastičnih 15 skokova i impresivnih sedam blokada.

Uz raspoloženog Milana Miloševića (21 poen, 13 skokova) posljednjeplasirana Bosna je kreirala iznenađenje i svladala Union Olimpiju 79-76 nakon dodatnih pet minuta igre. Treća je to pobjeda sezone za Bosnu, te peti poraz ljubljanskih "zmajčeka" za koje je 18 koševa i pet skokova uknjižio Gašper Vidmar.

NLB liga, 15. kolo, nedjelja:

Cibona - Partizan 69-59

Bosna - Union Olimpija 79-76, produžetak

Redoslijed: 1. Cibona 13-2, 2. Union Olimpija 10-5, 3. Partizan 10-5, 4. Budućnost 9-6, 5. Zagreb 9-6, 6. Zadar 9-5 (-1), 7. Hemofarm 9-5 (-1), 8. Crvena zvezda 7-8, 9. Cedevita 6-9, 10. Radnički 6-9, 11. Široki 5-10, 12. FMP 4-11, 13. Helios 4-11, 14. Bosna 3-12

Rozić: Najbolja smo momčad u Hrvatskoj

Momčad Košarkaškog kluba Cibona je s 3-1 u finalnoj seriji u doigravanju za prvaka pobijedila KK Cedevitu i postala državni prvak, piše hrsport.net.… Više