16.01.2010. / 23:11

Futsal: Inero nanio prvi poraz Nacionalu u prvenstvu

U derbiju 13. kola 1. HMNL splitski Inero je na Gripama nanio prvi poraz lideru prvenstva zagrebačkom Nacionalu pobijedivši ga 4:2

Nacional je pretrpio prvi poraz u prvenstvuNacional je pretrpio prvi poraz u prvenstvuU derbiju 13. kola 1. HMNL splitski Inero je na Gripama nanio prvi poraz lideru prvenstva zagrebačkom Nacionalu pobijedivši ga 4:2.

Nacional je dočekala prepuna dvorana na splitskim Gripama, a navijači su bili šesti igrač Inera, u čijim redovima je bio najbolji dvostruki strijelac Mirko Jurjević.

Već u prvoj minuti Nacional je opasno zaprijetio Ineru i na gostujućem terenu nametnuo svoj ritam igre. No Inero je prvi postigao pogodak, u 9. minuti strijelac je bio Jurjević.

Međutim, nedugo zatim Nacional izjednačuje rezultat preko agilnog Šestića.

Inerova najjača karika u ovoj utakmici zasigurno je bio Jurjević koji u 15. minuti postiže drugi pogodak za Inero.

Dvije minute kasnije iz prekida Nacional izvodi akciju pred Inerovim golom i Kujtim Morina ubacuje loptu u mrežu za 2:2. Tim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme. Osjetilo se da Nacionalu nedostaju dva bitna igrača Matija Capar i Dario Marinović, koji su još ozlijeđeni i nisu mogli nastupiti na ovoj utakmici.

Drugo poluvrijeme počelo je dinamično s obje strane, a suci su puštali tvrdu igru. Lopta je ipak većinom bila u posjedu Nacionala.

Pred kraj drugog poluvremena Inero se razbudio, kao da su igrači splitskog kluba osjetili da imaju šansu doći do pobjede protiv glavnog favorita prvenstva.

U 36. minuti Inero je poveo 3:2, a gol koji je prelomio utakmicu postigao je Jurica Alfirević.

Tridesetak sekundi do kraja Inero zabija i četvrti pogodak. Strijelac je bio Edo Admilo. Nacionalov Brazilac Nene u zadnjoj je sekundi čak zaradio crveni karton.

Inero je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Nacionalom na dva boda i sada ima 34 boda.