19.02.2010. / 23:28

1. HMNL: Nacional 'ispratio' Vrgorac šesticom u novim dresovima

U 18. kolu 1. HMNL lider prvenstva Nacional uvjerljivo je svladao Vrgorac sa 6:0, a sjajnom dojmu koji su ostavili igrači zagrebačkog kluba pred svojim navijačima u Maloj dvorani Doma sportova pomogli su i novi dresovi, u dopadljivom dizajnu

Momčad Nacionala u novim dresovima (Foto: Tomislav Smoljanović)Momčad Nacionala u novim dresovima (Foto: Tomislav Smoljanović)U 18. kolu 1. HMNL lider prvenstva Nacional uvjerljivo je svladao Vrgorac sa 6:0, a sjajnom dojmu koji su ostavili igrači zagrebačkog kluba pred svojim navijačima u Maloj dvorani Doma sportova pomogli su i novi dresovi, u dopadljivom dizajnu.

Nacional je u svim segmentima igre nadigrao goste koji su tijekom cijele utakmice uspjeli tek pet puta zaprijetiti iz polukontre, dok je golemi dio susreta terenom gospodario Nacional i stvarao prigode. Unatoč potpunoj dominaciji, Nacional na odmor odlazi sa minimalnom prednosti od 1:0, a pogodak je postigao Korab Morina u 16. minuti.

U drugom poluvremenu Tihomir Novak u samo dvije minute (22', 23') solo prodorima postiže dva pogotka i otvara seriju golova koju završavaju Grdović (25', 36') sa dva gola, te Šimurina (29').

Nacional je nakon dugo vremena nastupio u punom sastavu bez ozlijeđenih i kartoniranih igrača.

Bila je to 17. pobjeda Nacionala od ukupno 18. do sada odigranih utakmica prvenstva. Nacional je sa samo jednim porazom i 17 pobjeda uvjerljivo vodeća momčad 1. HMNL s osvojenih 51 bod, deset više od drugoplasirnog Inera i čak 18 više od trećeg Kijeva i četvrtog Brodosplita.