20.03.2010. / 18:15

1. HNL: Lokosi srušili Špacin Hajduk, Šibenik slavio u Rijeci

Marin TomasovMarin TomasovU pet subotnjih popodnevnih utakmica 21. kola Prve HNL najveće iznenađenje napravila je Lokomotiva pobijedivši Hajduk u Maksimiru 2:1.

Lokosi su došli u vodstvo autogolom Rubila u 8. minuti, mladi Vukušić izjednačio je samo osam minuta kasnije, a konačnih 2:1 postavio je Bule iz jedanaesterca u 45. minuti. Hajduk je u drugom poluvremenu napadao, ali nije uspio niti izjednačiti rezultat.

Loša je to uvretira za Hajduk uoči polufinalnog susreta u hrvatskom Kupu s Dinamom na istom stadionu. Nakon remija s Rijekom na Poljudu, momčad Stanka Poklepovića pokleknula je u sudaru i s Lokomotivom, pa je u posljednja dva kola osvojila samo jedan boda i značajno se udaljila od lova na drugu poziciju, što je bio glavni cilj Hajduka pred početak proljetnog dijela prvenstva.

Šibenik je s Kantride odnio sva tri boda golom Alispahića iz slobodnog udarca s 19 metara u 45. minuti.

Cibalia je na gostovanju u Varaždinu odigrala 1:1, Zadar je u Stanovima pobijedio Međimurje 2:0, dok u susretu Osijeka i Croatije nije bilo golova.

Posljednja utakmica 21. kola igra se večeras, s početkom u 20.15, u Koprivnici gdje se sastaju Slaven Belupo i Dinamo