21.04.2010. / 19:42

Finale hrvatskog Kupa: Hajduk odlazi na Šubićevac s pobjedom od 2:1

U prvoj utakmici finala hrvatskog Kupa Hajduk je pobijedio Šibenik na Poljudu 2:1

Senijad Ibričić bio je strijelac za HajdukSenijad Ibričić bio je strijelac za HajdukU prvoj utakmici finala hrvatskog Kupa Hajduk je pobijedio Šibenik na Poljudu 2:1.

Šibenčani su pružili odličan otpor favoriziranim Splićanima koji su krajem prvog poluvremena propustili realizirati jedanaesterac. Senijad Ibričić srušen je u šesnaestercu Šibenika, a isti igrač izveo je i jedanaesterac, ali vratar Šibenika Blažević sjajnom je intervencijom spriječio vodstvo Hajduka.

"Bijeli" su poveli tek u 62. minuti nakon akcije Strinića i Tičinovića, a ovaj posljednji matirao je Blaževića.

Tri minute kasnije u šesnaestercu Hajduka srušen je Ermin Zec, sudac Kovačević nije dvojio niti sekunde i sudi jedanaesterac za Šibenik.

Za razliku od Ibričića, Zec je bio siguran, pa je Šibenik izjednačio na 1:1.

Hajduk je do pobjede došao u posljednjim trenucima utakmice, kada je Ljubičić nakon jedne odbijene lopte pucao iskosa s ruba kaznenog prostora, Blažević je odbio loptu, koja, čini se, nije išla u okvir vrata, točno na nogu Ibričića kojem nije bilo teško s nekih šest metara proslijediti je u mrežu Šibenika.

Hajduk odlazi na uzvratnu utakmicu u Šibenik s pobjedom od 2:1, a uzvrat je na rasporedu 5. svibnja 2010.