18.11.2010. / 08:32

Pogledajte majstorije Ronalda pomoću kojih je Portugal razbio Španjolsku 4-0

Cristiano Ronaldo (Foto: Reuters)Cristiano Ronaldo (Foto: Reuters)Nogometni reprezentativci Portugala pobijedili su u Lisabonu, u prijateljskom ogledu, svjetske prvake Španjolske sa čak 4-0...

Premda nije postigao pogodak briljirao je s nekoliko nevjerojatnih driblinga Cristiano Ronaldo, a suigrač Nani mu je "ukrao" vjerojatno jedan od ljepših pogodaka u karijeri. U 40. minuti je Ronaldo izvodio minijature na lijevoj strani, na rubu šesnaesterca. Driblao je nekoliko španjolskih igrača, a onda je vragolasto potkopao loptu koja je preletjela vratara Ikera Cassilasa.

No, posve bespotrebno je na loptu natrčao Nani i kada je već bila oko vratarske linije udario ju je glavom za potvrdu pogotka. Linijski sudac je s pravom poništio pogodak zbog Nanijeva zaleđa.

Ronaldo na tome nije stao, pa je samo pet minuta kasnije izdriblao Capdevilu i žestoko opalio prema Cassilasu. Ovaj je samo odbio loptu do Carlosa Martinsa koji je pogodio za 1-0.

U drugom dijelu je Portugal nastavio nasrtati prema Casillasu, te su uistinu igralo daleko bolje od svjetskih prvaka s juga Afrike ovog ljeta. Helder Postiga je zabio još dva pogotka, od kojih je posebno lijep bio onaj u trku petom, dok je priču završio u nadoknadi Hugo Almeida.

Prijateljske utakmice:

Portugal - Španjolska 4-0 (Martins 45, Postiga 49, 68, Almeida 90+4)

Engleska - Francuska 1-2 (Crouch 86 / Benzema 16, Valbuena 55)

Slovenija - Gruzija 1-2 (Cesar 51 / Guruli 67, Ananidze 68)

Irska - Norveška 1-2 (Long 5-11 m / Pedersen 34, Huseklepp 86)

Sjeverna Irska - Maroko 1-1 (Patterson 86-11 m / Chamakh 56)

Austrija - Grčka 1-2 (Fuchs 67 / Samaras 48, Fotakis 81)

Švedska - Njemačka 0-0

Rumunjska - Italija 1-1 (Quagliarella 82 / Marica 34)

Nizozemska - Turska 1-0 (Huntelaar 52)

Poljska - Obala Bjelokosti 3-1 (Lewandowski 19, 80, Obraniak 65 / Gervinho 45)

Danska - Češka 0-0

Luksemburg - Alžir 0-0

Švicarska - Ukrajina 2-2 (Frei 40, 63 / Alijev 48, Konopljanka 75)

Izrael - Island 3-2 (Damari 6, 14, Refaelov 27 / Finnbogason 79, Sigthorsson 85)

Kina - Latvija 1-0 (Xu 90)

Crna Gora - Azerbajdžan 2-0 (Pejović 62, Beqiraj 74)

Argentina - Brazil 1-0 (Messi 90+2)

Bugarska - Srbija 0-1 (Žigić 80)

Estonija - Lihtenštajn 1-1 (Vasiljev 57-11m / Frick 35)

Mađarska - Litva 2-0 (Priskin 61, Dzsudzsak 80)

Slovačka - Bosna i Hercegovina 2-3 (Šebo 3, Dubravka 63 / Medunjanin 28, Pjanić 50, Džeko 60)

Rusija - Belgija 0-2 (Lukaku 2, 73)

Albanija - Makedonija 0-0

Ronaldo zabio za polufinale Portugala!

Pogotkom Cristiana Ronalda u 79. minuti, reprezentacija Portugala zasluženo je u Varšavi pobijedila Češku 1-0 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici… Više