19.09.2011. / 12:34

Premiership: Manchester United slavio protiv Chelseaja

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNogometaši Manchester Uniteda i dalje su stopostotni u novoj sezoni Premiershipa. Nakon jednog derbija (protiv Arsenala 8-2), dobili su još jedan. Na Old Traffordu je pao Chelsea uz 3-1.

Premda je Manchester već na poluvremenu vodio s 3-0, ne može se reći da su bili toliko dominantni u ovom ogledu 5. kola. Dapače, prvih 45 minuta se može sažeti u rečenicu: Chelsea je napadao i stvarao prilike, a United je zabijao.

Već u 8. minuti je Smalling glavom svladao Čecha, makar je bilo prilično očito da se nalazio u zaleđu. Nakon toga je Torres imao lijepu priliku, još bolju Ramires kada je s dva metra lako mogao matirati De Geu ili jednostavno ostaviti šut Sturridgeu koji je bio u još boljoj poziciji. Te, kao i još neke prilike Chelseaja su ostale neiskorištene. Na drugoj strani, pred kraj prvog dijela, su pala još dva gola. Nani je u 37. minuti fantastično opalio s dvadeset metara, dok je Rooney u 45. samo dočekao asistenciju za lako postizanje pogotka i velikih 3-0.

Odmah na početku nastavka je Fernando Torres smanjio na 3-1 i tako vratio dramatiku u meč. No, i dalje je Chelsea promašivao, makar treba reći da je na drugoj strani Rooney promašio jedanaesterac (poskliznuo se prije udarca), te je jednom pogodio stativu. Rooney je jedinim pogotkom došao već do devetog gola u ranom dijelu sezone, a Manchester United do pete pobjede i 15 bodova čime su sami na vrhu ljestvice.

Premiership, 5. kolo:

Manchester United - Chelsea 3-1 (Smalling 8, Nani 37, Rooney 45 / Torres 46)

Tottenham - Liverpool 4-0 (Modrić 7, Defoe 66, Adebayor 68, 90+3)

Fulham - Manchester City 2-2 (Zamora 56, Murphy 75 / Agüero 18, 46)

Sunderland - Stoke City 4-0 (Bramble 5, Woodgate 11-ag, Gardner 28, Larsson 59)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više