10.10.2011. / 10:43

ATP Tokio: Murray prvi ove godine s dvostrukom krunom

Braća Murray napravila su tri breaka u meču, a svojim suparnicima nisu ponudili niti jednu break-loptu

Andy Murray Andy Murray Britanac Andy Murray doista je imao svoj tjedan na ATP 500 turniru u Tokiju. Nakon naslova pobjednika u pojedinačnoj konkurenciji, trijumfirao je i u igri parova.

Podsjećamo, do 20. naslova u pojedinačnoj konkurenciji Murray je stigao pobijedivši u finalu prvog nositelja i drugog tenisača svijeta, Španjolca Rafaela Nadala 3-6, 6-2, 6-0.

Nakon toga je Andy Murray sa svojim starijim bratom Jamiejem osvojio i titulu u igri parova. Njih dvojica pobijedili su u finalu Čeha Františeka Čermaka i Slovaka Filipa Polašeka 6-1, 6-4 nakon samo 58 minuta igre. Braća Murray napravila su tri breaka u meču, a svojim suparnicima nisu ponudili niti jednu break-loptu.

Andy Murray postao je prvi tenisač ove godine koji je na istom turniru proslavio naslov i u pojedinačnoj konkurenciji i u parovima.

Braći Murray je to drugi zajedinički naslov u parovima, nakon Valencije prošle godine.

ATP Tokio, finale parova:

A. Murray / J. Murray - Čermak / Polašek (4) 6-1, 6-4

ATP Halle: Ugodan start za Nadala i Federera

Drugi i treći tenisač na svijetu, Španjolac Rafael Nadal i Švicarac Roger Federer, startali su s pobjedama prvog tjedna održavanja ATP turnira na… Više