13.10.2011. / 11:05

Nizozemke i Nijemci obranili naslove

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU ekipnom dijelu natjecanja na Europskom stolnoteniskom prvenstvu u poljskom Gdanjsku, naslove prvaka obranile su igračice Nizozemske i igrači Njemačke.

Stolnotenisačice Nizozemske, koje u svom sastavu nemaju niti jednu domaću igračicu, pobijedile su u finalu Rumunjsku s 3-0. Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala u Ostravi, sudar prvog i drugog nositelja. Nizozemke su slavile i osvojile četvrti uzastopni naslov prvakinja, ali ne onako jednostavno kao što možda sugerira rezultat, jer su u dva meča nizozemske igračice slavile s 3-2. Pritom je Elena Timina nadoknadila zaostatak 2-0 u setovima, a Jie Li zaostatak 2-1.

Brončane medalje osvojile su reprezentacije Mađarske i Bjelorusije.

U muškoj konkurenciji, Njemačka je u finalu pobijedila 14-strukog prvaka Švedsku s 3-0, te je stigla do 5. uzastopnog naslova momčadskog prvaka Europe.

Timo Boll izgubio je prvi set od Jorgena Perssona s 11-9, ali je dobio preostala tri s 11-4, 11-8, 11-9.

Dimitrij Ovčarov svladao je u tri seta Pära Gerella, dok je Patrick Baum nadoknadio zaostatak 2-0 u setovima protiv Jensa Lundqvista, te ga je pobijedio u pet setova.

Brončane medalje osvojili su Portugal i Austrija.