27.10.2011. / 11:49

Serie A: Nocerinov hat-trick za Milan, Napoli detronizirao Udinese

Prvi je poraz u sezoni momčad Francesca Guidolina pretrpjela već nakon 45 minuta dvoboja na San Paolu

Antonio NocerinoAntonio NocerinoU sedam dosadašnjih utakmica Serije A Udineseova je obrana primila jedan gol. U osmoj utakmici, na gostovanju kod Napolija u derbiju devetog kola, friulijski su nogometaši primili dva.

Pobijedila je domaća momčad 2-0 te time omogućila Juventusu ostanak na prvom mjestu nakon pobjede nad Fiorentinom u utorak.

Prvi je poraz u sezoni momčad Francesca Guidolina pretrpjela već nakon 45 minuta dvoboja na San Paolu. Sjajnim je poluvolejem na ubacivanje Edinsona Cavanija Napoli u vodstvo doveo Argentinac Ezequiel Lavezzi u 20. minuti, da bi na konačnih 2-0 postavio Maggio u 44.

Napoli se ovom pobjedom pomaknuo s pete na četvrtu poziciju na ljestvici.

Do još jedne uvjerljive pobjede došao je Milan, koji je na San Siru nadigrao Parmu 4-1. Prvi je svoj hat-trick u dresu prvaka zabio 26-godišnji veznjak Antonio Nocerino, pristigao ljetos iz Palerma. Baš je svom bivšem klubu talijanski reprezentativac i zabio svoj debitantski pogodak za sastav Massimiliana Allegrija.

Na 3-0 za prvake, sada već petoplasiranu momčad ljestvice, povisio je Zlatan Ibrahimović. Bio je to njegov drugi prvenstveni pogodak i prvi nakon otvarajuće utakmice sezone, domaćeg remija (2-2) devetog rujna protiv Lazija.

Jedini pogodak za goste postigao je Sebastian Giovinco, omaleni talijanski reprezentativac koji sada ponovno dijeli prvo mjesto ljestvice strijelaca s Antonijem Di Nataleom. Obojica su na šest golova.

Argentinski napadač Atalante German Denis imao je u rukama sudbinu milanskog Intera. Na svoju žalost, promašio je 11-erac vrijedan pobjede u 88. minuti. Prethodno je izjednačio za domaće u 43. minuti nakon što je Wesley Sneijder zabio svoj prvi ovosezonski prvenstveni gol za europske prvake iz 2010. godine. Denis je na pet postignutih golova dosad u sezoni.