21.11.2011. / 10:16

Zaustavljena pobjednička serija Medveščaka

Nakon postignutog gola "medvjedi" su imali i nekoliko prilika za vodstvo, ali nisu ih uspjeli iskoristiti, što je domaćin kaznio golom Matthiasa Iberera u 50. minuti, a konačnu je pobjedu potvrdio svojim trećim golom Busque šest sekundi prije kraja

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHokejaši zagrebačkog Medveščaka poraženi su na gostovanju kod Graz 99ersa 5-3 u sklopu 23. kola EBEL lige, čime je njihova pobjednička serija zaustavljena na brojci sedam.

Medveščak je dobro krenuo u susret i golom Franka Banhama poveo već u 4. minuti. Ipak, radost zagrebačkog sastava nije dugo trajala budući je u sedmoj minuti izjednačio Yvan Busque, a rezultatom 1-1 završila je prva trećina.

U drugoj trećini Graz dolazi u vodstvo novim golom Busquea u 35. minuti, stvari u egal vraća Banham samo 72 sekunde kasnije, da bi novu prednost 99ersima, kojom se otišlo u posljednjih 20 minuta, osigurao Dustin van Ballegooie.

Zadnji period igre sjajno počinje za Medveščak, pa tako Joel Prpic već nakon 33 sekunde šalje pločicu u mrežu nakon asistencije Ryana Kinasewicha. Nakon postignutog gola "medvjedi" su imali i nekoliko prilika za vodstvo, ali nisu ih uspjeli iskoristiti, što je domaćin kaznio golom Matthiasa Iberera u 50. minuti, a konačnu je pobjedu potvrdio svojim trećim golom Busque šest sekundi prije kraja.

Povratak na pobjedničke staze "medvjedi" će tražiti već u utorak kada gostuju kod Jesenica.

EBEL liga, 23. kolo:

Graz - Medveščak 5-3

Linz - Klagenfurt 5-2

Vienna Capitals - Villach 2-1

Znojmo - Alba Volan 4-3

Olimpija - Jesenice 5-2

Redoslijed: 1. Linz 35 (21 utakmica), 2. Klagenfurt 27 (20), 3. Salzburg 26 (20), 4. Olimpija 26 (21), 5. Medveščak 24 (21)...

Anthony Yelovich potpisao za Medveščak

KHL Medveščak Zagreb nastavlja s popunjavanjem rostera za iduću sezonu. Napadačima Alexu Leavittu, Nathanu Perkovichu, Curtisu Fraseru i Adamu… Više