28.11.2011. / 12:20

Medvjedi kaznenim udarcima do pobjede protiv Linza

Posebnu težinu novoj pobjedi Medveščaka daju činjenice da je ostvarena protiv vodeće momčadi lige, i to nakon zaostatka 3-0 u prvoj trećini

Igrači Medveščaka slave pogodakIgrači Medveščaka slave pogodakHokejaši Medveščaka ostvarili su 10. pobjedu u zadnjih 11 utakmica u EBEL ligi. Kao domaćini su pobijedili momčad Linza s 5-4 (0-3, 3-0, 1-1, 0-0, 1-0) boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Posebnu težinu novoj pobjedi Medveščaka daju činjenice da je ostvarena protiv vodeće momčadi lige, i to nakon zaostatka 3-0 u prvoj trećini. Zagrepčani su i taj prvi dio odigrali puno bolje no što pokazuje rezultat, ali su pravu eksploziju imali početkom drugog perioda, u kojem su trima golovima u rasponu od nepune četiri minute stigli do rezultatskog poravnanja. Strijelci su bili Morency, Prpic i Kinasewich.

Dario Kostović zabio je u 6. minuti treće trećine za vodstvo ''medvjeda'' 4-3, ali su gosti odmah nakon toga izjednačili. Odluka je pala u kaznenim udarcima, u kojima je Medveščak osigurao nova dva boda.

Medveščak je treći na ljestvici s 30 bodova, 10 manje od vodećeg Linza.

U sljedećoj rundi Medveščak gostuje kod KAC-a u Klagenfurtu 2. prosinca.

EBEL liga, 26. kolo:

Medveščak - Linz 5-4 (kazneni udarci)

Olimpija - RB Salzburg 5-6 (produžetak)

Alba Volan - KAC 3-1

Villach - Jesenice 6-0

Vienna Capitals - Znojmo 4-1

Redoslijed: 1. Linz 40 (24), 2. RB Salzburg 32 (23), 3. Medveščak 30 (249, 4. Olimpija 29 (24), 5. KAC 27 (22)...

Anthony Yelovich potpisao za Medveščak

KHL Medveščak Zagreb nastavlja s popunjavanjem rostera za iduću sezonu. Napadačima Alexu Leavittu, Nathanu Perkovichu, Curtisu Fraseru i Adamu… Više