09.01.2012. / 14:28

Serie A: Napoliju tri boda kod Palerma

Napoli je poveo u 35. minuti golom Makedonca Gorana Pandeva

Goran PandevGoran PandevNa teškom gostovanju na Siciliji nogometaši Napolija odigrali su odličnu utakmicu i osvojili tri boda pobjedom nad Palermom 3-1 u posljednjem susretu 17. kola Serie A.

Više od tri mjeseca čekali su navijači Napolija da im njihovi ljubimci donesu tri boda s gostovanja, još od pobjede nad Interom 1. listopada prošle godine. Dočekali su je tamo gdje se vrlo teško dolazi do bodova, kod sicilijanskog Palerma kojem je ovo tek drugi poraz uz šest pobjeda iz osam utakmica pred vlastitim navijačima.

Napoli je poveo u 35. minuti golom Makedonca Gorana Pandeva. U nastavku je prvo Cavani u 54. minuti svojim 10. ligaškim golom ove sezone povisio na 2-0, a samo šest minuta poslije pobjednika je odlučio Marek Hamšik. Bio je to 6. liga-pogodak slovačkog reprezentativca u sezoni. U smiraju utakmice Miccoli je postigao počasni zgoditak za domaćine u čijim je redovima Igor Budan zaigrao od početka, te je zamjenjen u 68. minuti.

Zanimljivo, bila je ovo prva pobjeda Napolija u posljednjih osam međusobnih utakmica, odnosno nakon šest pobjeda Palerma u nizu, u razdoblju od 2003. godine do danas, uključujući, naravno oglede u Serie B i Serie A.