27.01.2012. / 15:09

Pobjeda Lindsey Vonn

Slavila je vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 41 stotinkom prednosti ispred Slovenke Tine Maze koja je nakon spusta zauzimala šesto mjesto

Lindsey Vonn Lindsey Vonn Lindsey Vonn pobjednica je prve od tri super-kombinacije Svjetskog kupa za skijašice ove sezone održane u švicarskom St. Moritzu.

Slavila je vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 41 stotinkom prednosti ispred Slovenke Tine Maze koja je nakon spusta zauzimala šesto mjesto. Zaostajala je Maze nakon spusta jednu sekundu i 41 stotinku za Vonn, a na kraju je uspjela nadoknaditi punu sekundu u slalomu i probiti se na drugu stepenicu pobjedničkog postolja.

Treća je završila Austrijanka Nicole Hosp, sa 58 stotinki zaostatka za pobjednicom. Četvrta je bila još jedna Austrijanka Kathrin Zettel, a sjanu utrku za Sloveniju zaokružila je petoplasirana Maruša Ferk.

Za Vonn je ovo bila sedma pobjeda ove sezone, 48. ukupno u karijeri u Svjetskom kupu i peta u kombinaciji. Njome je povećala vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa ispred Maze na 302 boda.