19.06.2006. / 09:14

Autor: Ante Pavić

Hrvatska nogometna reprezentacija u 2. kolu skupine F Svjetskoga prvenstva s reprezentacijom Japana odigrala je 0:0 te će za prolaza u drugi krug natjecanja u četvrtak morati pobijediti reprezentaciju Australije koja je u nedjelju izgubila od Brazila 2:0. Hrvatska niti nakon 180 minuta nije uspjela postići zgoditak na Svjetskom prvenstvu. Po velikoj vrućini Hrvatska je pokazala da je očito bolja selekcija od Japana, čiji je vratar u 22. minuti obranio jedanaesterac Dariju Srni, dok ostali hrvatski igrači iz desetak prilika nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu odličnog japanskog vratara. "Čestitam našim igračima koji su po teškom vremenu izdržali do kraja utakmice u visokom ritmu, te ukoliko zadrže tu formu možemo s optimizmom očekivati utakmicu s Australijom. Stalno smo napadali, a iz tih napada stvarali šanse za pogotke koje nažalost nismo realizirali. Ovakav pristup mora nam se vratiti, a vratit će se onda kada bude najvažnije", rekao je nakon utakmice izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Kranjčar. Najavio je da će u srijedu odlučiti tko će zamijeniti ponajboljeg hrvatskog igrača Roberta Kovača koji će propustiti utakmicu zbog drugog žutog kartona.