16.08.2008. / 10:20

Vaterpolo-Olimpijada

Hrvatska poražena od SAD-a

Nakon pobjede SAD-a, došlo je do bodovnog poravnanja s Hrvatskom, a izvjesno je da će se po bodovima nakon završetka utakmice s Kinom, dvjema momčadima pridružiti i Srbija

Hrvatska vaterpolo reprezentacija poražena je u četvrtoj utakmici na Olimpijskim igrama od SAD-a 7-5, čime je dovedena u pitanje pozicija broj jedan u skupini; mjesto koje izravno vodi u polufinale. Nakon pobjede SAD-a, došlo je do bodovnog poravnanja s Hrvatskom, a izvjesno je da će se po bodovima nakon završetka utakmice s Kinom, dvjema momčadima pridružiti i Srbija. Utakmica s SAD-om uvelike se razlikovala od prethodne tri, kad je igru krasila čvrsta obrana i efikasan napad. U prvoj četvrtini momčadi su rezultatski bile izjednačene.

Završilo je 2-2, a druga četvrtina bila je ključna u cijeloj utakmici jer su Amerikanci u jednom trenutku imali prednost od 3 gola. Nakon poluvremena, i rezultata 5-3, treća četvrtina nije obilježena golovima. U posljednjoj pak dionici igre, Hrvatska je bila nadomak izjednačenju rezultata, ali je Ryan Bailey pogotkom s igračem više minutu i pol prije kraja utakmica dao epilog ovom dvoboju. Hrvatska igra posljednju utakmicu u skupini B protiv Kine u ponedjeljak u 10.45 sati.

Hrvatski vaterpolisti osvojili Svjetsku ligu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija po prvi puta je osvojila Svjetsku ligu svladavši u finalnom dvoboju u Almatyu Španjolsku boljim izvođenjem… Više