21.12.2008. / 17:57

Autor: Branimir Lozej

Luka Modrić zabio svoj prvi premierligaški pogodak

U utakmici Newcastlea i Tottenhama, za koji igraju hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Vedran Ćorluka, svoj je prvi prvenstveni pogodak zabio upravo Modrić. U 29. minuti utakmice izjednačio je na 1:1, no u zadnjoj je minuti Damien Duff zabio za konačnih 2:1

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić zabio je svoj prvi pogodak u engleskom prvenstvu. Naime, Modrić je u utakmici 18. kola lige u utakmici protiv Newcastlea zabio izjednačujući gol u 29. minuti. Uz Modrića, u Tottenhamovoj momčadi vrlo je dobro odigrao i njegov sunarodnjak Vedran Ćorluka. Modrić je na utakmici dobio žuti karton zbog nesportskog ponašanja u 87. minuti.Luka Modrić u zadnjim je utakmicama za Tottenham postigao dva gola, prvi u Kupu Uefa, a drugi na prvenstvenoj utakmici s NewcastleomLuka Modrić u zadnjim je utakmicama za Tottenham postigao dva gola, prvi u Kupu Uefa, a drugi na prvenstvenoj utakmici s Newcastleom

No, to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je u zadnjoj minuti utakmice Damien Duff zabio za Newcastleovu pobjedu. Prvi je pogodak za Newcastle postigao Nakon ovog se kola Tottenhma nalazi na 16. mjestu ljestvice, dok se Newcastle ovom pobjedom popeo na 11. mjesto. Još je prošli tjedan Modrić zabio svoj prvi pogodak u dresu Tottenhama na utakmici zadnjeg kola Kupa Uefe kada su odigrali 2:2 s ruskim Spartakom.

"Jako sam dugo čekao ovaj trenutak i sada sam stvarno sretan! To je moj prvi gol, ali se nadam da na tome neću stati", rekao je Modrić nakon utakmice sa Spartakom. Sljedeće kolo prve engleske lige igra se 26. prosinca na popularni Boxing day, dan kada nogomet ne prestaje. Tada će momčad Tottenhama na svom stadionu White Hart Lane ugostiti Fulham.

Real spreman platiti 30 milijuna funti za Modrića

Španjolski prvak Real Madrid spreman je platiti Tottenhamu 30 milijuna funti za hrvatskog veznog nogometaša Luku Modrića, navodi u petak Daily… Više