07.01.2009. / 22:42

Autor: Branimir Lozej

Poraz Manchester Uniteda od drugoligaša Derby Countryja

Trener Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson nije igrao s prvom momčadi, naime, Cristiana Ronalda i Waynea Rooneyja u igru je stavio tek u 63. minuti. Ipak su na kraju pobijedili igrači Derby Countryja pred prepunim Pride Parkom rezultatom 1:0

U današnjoj prvoj polufinalnoj utakmici engleskog Liga kupa nogometaši Manchester Uniteda izgubili su od drugoligaša Derby Countryja, koji je tek 18. na ljestvici engleske druge lige. Pogotkom Krisa Commonsa u 29. minuti Derby je u svom Pride Parku ostvario 30 pobjedu u 101. međusobnom susretu s Manchester Unitedom.Treneru Manchester Uniteda Sir Alexu Fergusonu danas je vrijeme prebrzo istekloTreneru Manchester Uniteda Sir Alexu Fergusonu danas je vrijeme prebrzo isteklo

Naime, jedan od najboljih klubova engleske prve lige u utakmicu je ušao vrlo napadački, prvih su pola sata utakmice nogometaši Manchester Uniteda cijelo vrijeme stvarali šanse, no nikako nisu mogli postići pogodak. Kako je u 29. minuti Commonsov udarac, s 25 metara od gola, završio u gornjem lijevom kutu, navijači domaće momčadi potpuno su poludjeli.

Trener Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson danas nije igrao s prvom momčadi, na gol je stao njihov treći vratar 26-godišnji Tomaš Kuščak, a Cristiano Ronaldo i Wayne Rooney na teren su ušli tek u 63. minuti. Uzvratni se susret polufinala Liga kupa igra na Old Traffordu 20. siječnja.