08.01.2009. / 18:44

Autor: Branimir Lozej

Nadal izgubio od Monfilsa u četvrtfinalu turnira u Dohi

Ovo je bio četvrti susret između Rafaela Nadala i Gaela Monfilsa, a tek prva pobjeda Francuza Monfilsa. Naime, u četvrtfinalu turnira u Dohi Nadal je izgubio 2:0 u setovima te propustio šansu da ponovno zaigra protiv Andyja Murrayja ove godine

Trenutno najbolji tenisač svijeta Rafael Nadal izgubio je od Francuza Gaela Monfilsa u četvrtfinalnom susretu na turniru u Dohi. Nadal, koju je ovaj turnir priprema za prvi turnir Masters serije u Australiji, izgubio je s 2:0 u setvima, 6:4 i 6:4. Ovo je bio njihov četvrti međusobni susret, a tek prva pobjeda Francuza.Gael Monfils (lijevo) i Rafael Nadal nakon njihova današnjeg susreta Gael Monfils (lijevo) i Rafael Nadal nakon njihova današnjeg susreta

Tako se ipak pokazalo kako Nadal, koji se ozlijedio na samom kraju prošle sezone, nije potpuno spreman za novu. Naime, u ekshibicijskom turniru u Abu Dhabiu izgubio je u finalu od Britanca Andyja Murrayja.

S druge strane, Monfils je trenutno na 13. mjestu ATP ljestvice, a u polufinalu će igrati upravo protiv Murraya, koji je prema svemu vrlo dobro pripremljen za novu sezonu. Monfils, kojemu je tek 22 godine, samo je jednom osvojio ATP turnir i to onaj u Poljskoj, poznatiji i kao Varšava Open.

ATP Halle: Ugodan start za Nadala i Federera

Drugi i treći tenisač na svijetu, Španjolac Rafael Nadal i Švicarac Roger Federer, startali su s pobjedama prvog tjedna održavanja ATP turnira na… Više