06.04.2009. / 08:44

Autor: Ante Mihić

1. HNL rezultati: Dinamo ponovno na vrhu

Rijetko viđenim preokretom Dinamo se vratio na prvo mjesto ljestvice HNL-a

Dinamo je s tri osvojena boda preuzeo prvo mjesto na prvenstvenoj ljestviciDinamo je s tri osvojena boda preuzeo prvo mjesto na prvenstvenoj ljestviciNakon poraza Hajduka od Osijeka, Dinamo je u Vinkovcima protiv domaće Cibalije trebao pobjedu kako bi se vratio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Dvoboj 24. kola počeo je u večernjem terminu jer s obzirom na posljednje prezentacije Cibalije ova utakmica svrstana je u derbi kola. Početak utakmice nije dao nagovijestiti neizvjesnost koja ć se poslije događati jer je Dinamo dominirao terenom i mnogim polu-prilikama nagovijestio da bi se iz Vinkovaca mogao vratiti s pobjedom.

Ali unatoč velikoj terenskoj nadmoć nogometaši Krune Jarčić nisu znali konkretizirati svoju dominaciju i na poluvrijeme se je otišlo sa rezultatom 0:0. I dok se i u nastavku utakmice očekivala terenska inicijativa Dinama, Cibalija je iznenadila i povela pogotkom Malčić sa 11 metara nakon prekršaja argentinca Ibaneza na Tomislavu Pavličiću. Dinamo je nakon pogotka imao nekoliko polu-prilika, veliki broj prekida, slobodni udaraca, ali odlični vratar Cibalije Davor Bursca odlično je čuvao svoja vrata.

U jeku Dinamovih napada Cibalia je izborila slobodan udarac iz kojega je prekrasnim pogotkom Pavličć povećao vodstvo Cibalije na 2:0. Kada su svi očekivali potpuni potop Dinama, Jurčić radi odličan potez i u igru uvodi Ivana Tomečka, koji sa dva pogotka i asistencijom u samo 10 minuta dovodi Dinamo u vodstvo i vraća svoju momčad iz potpunog ponora. Cibalija je uspjela izjednačiti na 3:3 preko Lukačević u 85. minuti, ali samo tri minute kasnije Ilija Sivonjić svojim drugim pogotkom Dinamo donosi tri boda koji ga vraćaju na vrh Prve Hrvatske nogometne lige.

Utakmica Cibalija - Dinamo pokazala je da se i u Hrvatskoj nogometnoj ligi mogu igrati vrlo kvalitetne utakmice, a vjerujemo da ć do kraja prvenstva i dalje biti još ovakvih neizvjesnih i atraktivnih utakmica, a sve za boljitak hrvatskog nogometa.