10.10.2009. / 19:13

Kvalifikacije za SP: Egiptu pobjeda, Obali Bjelokosti bod

Završene su dvije utakmice u afričkim kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo sljedeće godine. Egipat je u Chililabombweu svladao domaću Zambiju s 1-0 u skupini C...

Didier Drogba postigao je pogodak za Obalu BjelokostiDidier Drogba postigao je pogodak za Obalu BjelokostiPogodak odluke postigao je Hosny Abd Rabo u 68. minuti. Egipat je ovom pobjedom ostao u utrci za prvo mjesto u skupini, koje vodi na Svjetsko prvenstvo. Sada ima 10 bodova, koliko i vodeći Alžir uz utakmicu manje. No, Egipćani će u 6. kolu ugostiti Alžirce, koji će prije toga u nedjelju igrati kao domaćini protiv Ruande.

U skupini E, Malavi i Obala Bjelokosti odigrali su 1-1. Domaćini su poveli u 64. minuti golom Jacoba Ngwire, no, samo tri minute kasnije konačnih 1-1 postavio je Chelseajev napadač Didier Drogba. Obala Bjelokosti, koju vodi bosanski stručnjak Vahid Halilhodžć, još ranije je osigurala prvo mjesto i odlazak u Južnoafričku Republiku sljedeće godine.

Bjelokošćani su dosad imali na kontu maksimalne četiri pobjede.